ජෝන් ලෙජන්ඩ් ලාස් වේගාස් රෙසිඩන්සියේ ආරම්භක රාත්‍රියේදී ‘ආදරය’ පතුරුවයි

සිකුරාදා (අප්‍රේල් 22) රාත්‍රියේ ප්ලැනට් හොලිවුඩ් හි Zappos රඟහලේ දොරටු තුළට ගලා එන රසිකයින් පිළිගනු ලැබුවේ පිටත ස්ථානගත කර ඇති පුවරු මගිනි: “ප්‍රසංගය අතරතුර නැඟී සිටීමට අමුත්තන්ට අපි දිරිමත් කරන ලෙස කරුණාකර උපදෙස් දෙන්න.” නමුත් වරක් ආරම්භක රාත්‍රියේ තිර රෙද්දවල් නැග්ගේය ජෝන් ලෙජන්ඩ්ගේ පළමු පදිංචිය, “Love in Las Vegas,” අමතර පුහුණු කිරීම ඇත්තෙන්ම අවශ්‍ය නොවීය.

ඊළඟ පැය දෙක තුළ, ලෙජන්ඩ් ඔවුන් නටන විට, කෑගසමින් (“හරි, බිග් ජෝන්!”) සහ ග්‍රැමී ජයග්‍රාහකයාගේ ගීත හතේ ඇල්බම නාමාවලිය ඇතුළත් ත්‍යාගශීලී කට්ටලයක් හරහා ගමන් කරන විට සම්පූර්ණ නිවස ඔහුගේ අතේ තබා ගත්තේය. සහ රසික ප්‍රියතමයන්. මේ සියල්ල සම්පූර්ණ කිරීම: වර්ණවත් කට්ටල මෙන්ම තවත් විස්මයන් කිහිපයක්.

පසුදා උදෑසන තවමත් අනුනාද වන අමතක නොවන අවස්ථා පහක් මෙන්න.

නැවතත් අනාගතයට

ප්‍රදර්ශනය ආරම්භ වූයේ තරුණ කළු ජාතික පිරිමියෙකු පල්ලියක පියානෝව වාදනය කරන වැඩිහිටි කාන්තාවකගේ කටහඬින් “ඔබ පැමිණියේ කොහෙන්දැයි කිසි විටෙකත් අමතක නොකරන්න” යන වීඩියෝ විග්‍රහයෙනි. ඊළඟට ලෙජන්ඩ් විවිධ ලොස් ඇන්ජලීස් සමාජ ශාලාවල තමන්ව නිරූපණය කරන දර්ශන, කාන්තාවන් සමඟ ගැවසෙන කර්ටිස් මේෆීල්ඩ්ගේ “Superfly” පසුබිමේ වාදනය වේ. එක් අවස්ථාවක, ගෙවී ගිය පුරාවෘත්තයක් නින්දට වැටෙන අතර, ඔහු නැවතත් පල්ලියේ කුඩා දරුවෙකු බව සිහින දකියි… එතකොට තමයි පල්ලියේ මෝස්තරයක් මත රඟහල තිරය විවෘත වන්නේ කෑලි හතකින් යුත් සංගීත කණ්ඩායමක් සහ කාන්තා පසුබිම් ගායිකාවන් තිදෙනෙකු (දීප්තිමත්, බෙල් අත්වැසුම් වලින් සැරසී) සිවුරු) ඒ හා සමානව ඇඳගත් “දේවදූතයන්” හතර දෙනෙකු නටමින් සිටින උස වේදිකාවක් වටා. ඔවුන්ට පහළින්, සුදු පාටට ගැලපෙන පුරාවෘත්තයක් සුදු පියානෝවක් (එනම් දේශන පිට්ටනිය) අසල සිටගෙන, “හොල්ලා, හොල්ලා, හොල්ලා” යන වාක්‍ය ඛණ්ඩයට ප්‍රීතියෙන් දියත් කිරීමට පෙර “එන්න මා සමඟ යන්න / ඔබට දැකීමට සිසිල් දෙයක් තිබේ” යන වචන මෘදු ලෙස ගායනා කරයි. ” — ඔහුගේ “Used to Love U” හි ආරම්භක වැලකී – ප්‍රේක්ෂක කෑගැසීම් වලට. ඔහු “ස්වර්ගය”, “උසස් කරන්න”, “පෙන්ට්හවුස් මහල” සහ “ඉතා ඉහළ” ද රඟ දැක්වීමට ගියේය.

කවුද දැන සිටියේ?

අසල්වැසි වීදි දර්ශනයක් පසුබිම් කර ගනිමින්, ලෙජන්ඩ් 1998 දී ඔහුගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ ආරම්භයට ප්‍රේක්ෂකයින් රැගෙන ගියේය. පෙන්සිල්වේනියා විශ්ව විද්‍යාලයේ ශිෂ්‍යයෙකු “වේදිකාවේ සිටීම ගැන සිහින දකිමින්” සිටියදී මිතුරෙකු ඔහුගේ පළමු වෘත්තීය සැසි ප්‍රසංගය වාදනය කිරීමට ඔහුට උදව් කළේය. ගීතයක්, ලෝරින් හිල්“සියල්ල සෑම දෙයක්ම වේ.” ඔහුට වාර්තාගත ගනුදෙනුවක් ලබා ගැනීමට එතැන් සිට වසර හයක් ගත වූ අතර, ඒ අතර ඔහු “නොදන්නා” ලෙස අමතර ණය ලබා ගත්තේය. ඔහුට චිකාගෝ සිට හමුවූ “පිරිමි”Kanye West) පසුබිම් ගායනයට ඔහුට අවස්ථාව ලැබුණා ජේ-ඉසෙඩ්ගේ “එන්කෝර්.” පසුව ඔහු පසුබිම් ගායනය කළේය මුඩුක්කු ගම්මානයගේ “ආත්මාර්ථකාමී” ඔහු doo-wop ooh’s on ද ගායනා කළේය ඇලිසියා කීස්“ඔබ මගේ නම දන්නේ නැහැ” (“ඔව්, ඒ මමත්”), ඔහු පියානෝව වාදනය කරමින් ජයග්‍රාහී ලෙස පෙන්නුම් කළේය.

ආවරණ මැජික්

“අද රාත්‍රිය (ඔබට මෙතෙක් තිබූ හොඳම දේ),” “සේව් රූම්,” “ඕවර්ලෝඩ්” සහ “පීඩීඒ (අපි ගණන් නොගනිමු)” වැනි අමතර සෙනඟ සතුටු කිරීම් අතර ලෙජන්ඩ් ඔහුගේ ගායනයෙහි සහ සංගීතඥත්වයේ දීප්තිමත් ගැඹුර ප්‍රදර්ශනය කළේය. ආවරණයක් සයිමන් සහ ගාර්ෆන්කල් සම්භාව්‍ය “කලබල සහිත ජලය මත පාලම.” වේදිකාවේ තනිවම, කළු පියානෝවක් ළඟ හිඳගෙන, ලෙජන්ඩ් තම සීයාගේ ස්ප්‍රින්ග්ෆීල්ඩ්, ඔහියෝ, පෙන්තකොස්ත පල්ලියේ හැදී වැඩුණු ආකාරය ගැන ආවර්ජනය කළේය, එහිදී ඔහු වයස අවුරුදු 5 දී ගායක කණ්ඩායමේ ගායනා කරන ලෙස ඉල්ලා සිටි අතර පියානෝව මත ශුභාරංචිය වාදනය කරන්නේ කෙසේදැයි ඉගෙන ගත්තේ ඔහුගේ ආච්චිගෙන් ය. “අද මම ගායනා කරන විට සහ සෙල්ලම් කරන විට, ඔබට මගේ ආච්චිට ඇහෙනවා. ඇය ආභාෂය ලබා දුන් මේ සියල්ල ඇයට දැකීමට තිබුණා නම් මම කැමතියි, ”ඔහු ඇයට “ජලය” කැප කිරීමට පෙර පැවසීය. ඔහුගේ වාදනයේ අධ්‍යාත්මිකත්වය සමඟින් ඔහුගේ කටහඬේ ඉහළ යන පැහැදිලි බව සහ ආදරය, උචිත ස්ථාවර ඝෝෂාවක් ඇද ගත්තේය.

සාමාන්‍යයෙන් කතා කරනවා

ලෙජන්ඩ් විසින් “බ්‍රිජ්” විදැහුම්කරණය ඔහුගේම සම්භාව්‍ය “සාමාන්‍ය මිනිසුන්ට” පරිපූර්ණ විකාශනය ලබා දුන්නේය. ගීතය මුලින් ම විය යුතු බව සඳහන් කරමින් බ්ලැක් අයිඩ් පීස්ලෙජන්ඩ් පීස්ගේ සාමාජිකයා සමඟ චිත්‍රාගාර සැසියකදී සහ පසුව ධාවන පථය සහ පද රචනය සමඟ නූඩ්ලිං ගැන කතා කළේය විලියම් අවසානයේ ඔහුට කීමට අවශ්‍ය කෙසේද සහ කුමක්ද යන්න සටහන් කිරීමට පෙර. ඔහු මෙම ගීතය සජීවීව ගායනා කිරීම ඇසීම – ඔහුගේ චිත්තවේගීය කාලසීමාව ආදරයේ කෝපය, වේදනාව, ප්‍රීතිය සහ නොපසුබට උත්සාහය විශිෂ්ට ලෙස ග්‍රහණය කර ගැනීම – ඇතුළත් වීමේ මිල පමණක් වටී.

ඔහු සියලු

දීප්තිමත් නියොන් ආලෝකමත් මල්, හදවතක් සහ වේදිකාවට ඉහළින් ආදරය යන වචනය සරසා ඇති ආර්ට් ඩෙකෝ පසුබිමකට එරෙහිව, රන්වන් ඇඳුමින් සැරසුණු ලෙජන්ඩ් සහ කාර්ය මණ්ඩලය “වන් ලයිෆ්”, “බිගර් ලව්” ඇතුළත් ජවසම්පන්න නර්තන කට්ටලයක් සමඟ පෙරට ගියහ. ”සහ “ග්‍රීන් ලයිට්” මුළු රඟහලම දෙපයින් තබා ගත්හ. “වයිල්ඩ්” සමඟ අවසන් කිරීමට පෙර, ලෙජන්ඩ්ට ඔහුගේ අනෙක් අත්සන ගීතය වන “ඔල් ඔෆ් මී” ගායනා නොකර පිටව යාමට ක්‍රමයක් නොතිබුණි. මෙම ගීතය ඔහුගේ බිරිඳ ක්‍රිසි ටීජන්ට කැප කරමින් (සංදර්ශනයේ කලින් වාදනය වූ වෙනත් වීඩියෝවක ආරාධිත චරිතයක් ඇත), ලෙජන්ඩ් සඳහන් කළේ – කැමරා දුරකථන කාමරය පුරා මතු වූ විට – “ඇය ගීත රාශියකට ආභාෂය ලබා දී ඇත… මෙය හොඳම එක විය හැකිය. .”

Legend හි “Love in Las Vegas” සෙනසුරාදා (අප්‍රේල් 23) නැවත පැමිණේ, ඉන්පසුව මාසය අවසන් වීමට පෙර අමතර දිනයන් (27, 29 සහ 30). මැයි දින තුනක් (4, 6 සහ 7) අගෝස්තු සහ ඔක්තෝබර් සඳහා තවත් දින මාලාවක් සමඟින් ඔහුගේ පළමු ධාවනය අවසන් විය.

Next Post

මිසිසිපි ප්‍රාන්තය ප්‍රතිවාදී ඔලේ මිස් අභිබවා යයි

Sat Apr 23 , 2022
සම්පූර්ණ කතාව සඳහා ESPN.com වෙත පිවිසෙන්න.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.