ශ්‍රී ලංකාව සඳහා IMF කණ්ඩායම ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලේ සහය දක්වන වැඩසටහනක් පිළිබඳ මූලික තාක්ෂණික සාකච්ඡා සම්පූර්ණ කරයි

imf_lbo2022 IMF සහ ලෝක බැංකු වසන්ත රැස්වීම් අතරතුර වොෂින්ටන්, DC හි පැවති IMF කළමනාකාර අධ්‍යක්ෂිකා Kristalina Georgieva සහ IMF කළමනාකාරීත්වයේ අනෙකුත් ජ්‍යෙෂ්ඨ සාමාජිකයින් මුදල් අමාත්‍ය අලි සබ්රි සහ ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකු අධිපති නන්දලාල් වීරසිංහ ප්‍රමුඛ ශ්‍රී ලංකා නියෝජිත පිරිසක් හමුවිය. ආර්ථික අභියෝගවලට මුහුණදීම සඳහා ප්‍රතිපත්තිමය ක්‍රියාමාර්ග පිළිබඳව සාකච්ඡා කළේය. අයි.එම්.එෆ් […]

Next Post

ළමා රෝහලේ ඖෂධ හිඟයක් නෑ

Sat Apr 23 , 2022
සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ වන ලිපිය බොරු රිජ්වේ ආර්යා ළමා රෝහල තුළ වෛද්‍ය ප්‍රතිකාර නොමැති බව පවසමින් සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ නිකුත් කරන ලද ලිපියෙහි කිසිදු සත්‍ය සායනයක් නොමැති බව එම රෝහල් අධ්‍යක්ෂ රෝහලේ ජී. විජේසූරිය මහතා පවසයි. යම් වෛද්‍ය රෝහලට අවශ්‍ය බව පවසින් මෙම ලිපිය නිකුත් වන අතර එහි සඳහන් බව […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.