කැලණිවැලි වතුකරයේ ESG හි මානව මූලද්‍රව්‍ය අනාවරණය කිරීම;වාර්තාව

තේ-PAපාරිසරික, සමාජීය සහ පාලන (ESG) ප්‍රමිතීන්හි අර්ථවත් ප්‍රගතියක් ඇති කිරීමේ අභියෝගය ක්‍රියාවලි හෝ ප්‍රතිපත්තිවලට වඩා මිනිසුන් මත රඳා පවතී. වෙනසකට තුඩු දෙන මානව මූලද්‍රව්‍යය තේරුම් ගත හැකි සංවිධාන ඔවුන්ගේ කර්මාන්තවල වේගය සැකසීමට නැඹුරු වන්නේ එබැවිනි. ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රාදේශීය වැවිලි සමාගම් අතර සැබෑ පුරෝගාමියෙකු ලෙස […]

Next Post

අධිකරණ සහ රෝහල් ඉදිරිපිට විරෝධතා

Mon May 9 , 2022
අරගල භූමියට එල්ල වූ ප්‍රහාරයෙන් 23කට තුවාල කොළඹ කඩේ අලුත් අධිකරණ සංකීර්ණය අසල හා ජාතික රෝහල ඉදිරිපිට මේ වන විට විරෝධතා ආරම්භ වී ඇත. මහින්ද රාජපක්ෂට අග්‍රාමාත්‍ය සහය පෙන්වීමට පැමිණි පොහොට්ටුවේ පිරිස ගෝඨා ගමට හාමයිනා ගෝගමට පහරදී කළ අලාභහානි වලට විරෝධය පා මෙම වැඩසටහන ආරම්භ වී තිබේ. අලුත් කඩේ ලැබූ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.