මාසයක් පුරා පැවති විරෝධතාවලින් පසු කැබිනට් ඉල්ලා අස්වීම් අවුලුවාලීමට ශ්‍රී ලංකා අගමැති ඉල්ලා අස්විය

අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සිය ධූරයෙන් ඉල්ලා අස්වීමත් සමඟ කැබිනට් අමාත්‍යවරුන් ඉල්ලා අස්වීමට පටන් ගෙන තිබේ. රට පුරා රජයට එරෙහිව පවතින විරෝධතා මධ්‍යයේ රාජපක්ෂ මහතා සිය ධුරයෙන් ඉල්ලා අස්වී තිබේ. ඔහුගේ ඉල්ලා අස්වීම සිදුව ඇත්තේ, රටපුරා ඇතිවී තිබෙන දරුණුතම ආර්ථික අර්බුදය සම්බන්ධයෙන් දිවයින පුරා පවතින රාජ්‍ය විරෝධී විරෝධතා මධ්‍යයේය. […]

Next Post

බාර් වහයි

Mon May 9 , 2022
සුරබදු නිලධාරිගෙන් නියෝගයක් දිවයින පුරා පිහිටි සියලුම සුරබදු බලපත්‍රලත් ස්ථාන පොලිස් ඇදිරි නීති තත්ත්වය අවසන් වන තෙක් වසා තැබිය යුතු බවට සුරබදු නිලධාරි නිලධාරිවරයා විසින් නියෝග කර ඇත. The post බාර් වහයි appeared first on Aruna.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.