නැවත තෙල් ලැබෙන්නේ 23දා, පෝලිම් වල ඉන්න එපා . .

ඉන්ධන සඳහා ඉහළ ඉල්ලුමක් ඇති නොකරන ලෙසත් අත්‍යවශ්‍ය නොවන ගමන් බිමන් සඳහා පෙට්‍රල් ලබා ගැනීමෙන් වළකින ලෙසත් බලශක්ති අමාත්‍ය කාංචන විජේසේකර ජනතාවගෙන් ඉල්ලීමක් කරනවා. ත්‍රිරෝද රථ රියදුරන් ඇතුළු ඉන්ධන මත යැපෙන අත්‍යාවශ්‍ය සේවාවල නිරත වන වෛද්‍යවරුන් සහ අනෙකුත් අත්‍යාවශ්‍ය සේවකයන් සඳහා ප්‍රමුඛතා පදනම මත ඉන්ධන නිකුත් කරන බව අමාත්‍යවරයා දැනුවත් කිරීමේ හමුවකදී ප්‍රකාශ කළේය.

මීළඟ පෙට්‍රල් තොගය ජූනි 23 වැනිදා දිවයිනට පැමිණෙනු ඇති බවද ඔහු සඳහන් කළේය. කෙසේ වෙතත්, අවශ්‍ය තරම් ඩීසල් තොග රට තුළ පවතින බැවින් දැන් ඒ සඳහා වැඩි ඉල්ලුමක් ඇති නොවන බවත්, කෙසේ වෙතත්, ඩීසල් අරපිරිමැස්මෙන් භාවිත කරන ලෙසත් අමාත්‍යවරයා ජනතාවගෙන් ඉල්ලීමක් කළා.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

අත්‍යවශ්‍ය භාණ්ඩ 10ක ආනයනය නතර කෙරේ . . .

Sun Jun 19 , 2022
සහල්, තිරිඟුපිටි, සීනි, පරිප්පු, ඇතුළු අත්‍යවශ්‍ය ආහාර ද්‍රව්‍ය දහයක් ආනයනය කිරීම සඳහා ඇමෙරිකා ඩොලර් මිලියන සීයයක් මුදලක් ලබා දීමට ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුව කැමැත්ත පළ කර ඇත. එම භාණ්ඩ විවෘත ඇණවුම් ක්‍රමය යටතේ ගෙන්වීමට ආනයනකරුවන් යෝජනා කළද ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුව ඊට විරුද්ධත්වය පළ කර තිබේ. ඊට හේතුව වන්නේ උණ්ඩියල් ක්‍රමයට ඩොලර් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x