ඉන්ධන පෝලිම් තුල සිදුවන ජාවාරමක් හෙළිවෙයි . . .

ඉන්ධන පෝලිම්වල රැඳී සිටින ජනතාවට අලෙවි කිරීමට සකසමින් තිබූ ගෝඩා මිලි ලීටර් 960,000ක් කසිප්පු මිලි ලීටර් 33,000 සමඟ පුද්ගලයෙකු හෝමාගම මූලස්ථාන පොලිසිය මඟින් ඊයේ (29)  අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.

ඒ හෝමාගම නියදගල ගුවන් පාළම අසල අධිවේගී මාර්ග රක්ෂිතයට යාබද වෙල් යායක දීය. පොලිසියට ලද තොරතුරක් අනුව හෝමාගම නියදගල ගුවන් පාලම අසල වෙල් යායක් පරීක්ෂා කිරීමේ දී එහි ස්ථාන පහක පොළොව යට බැරල් පහක සඟවා වළලා තිබිය දි යි මෙම ගෝඩා හා කසිප්පු සොයාගෙන ඇත. මෙම කසිප්පු හෝමාගම , මහරගම , කොට්ටාව යන ප්‍රදේශවලට තොග වශයෙන් අලෙවි කිරීමෙන් පසු ව ඒවා ඉන්ධන පෝලිම්වල රැඳී සිටින ජනතාවට අලෙවි කෙරෙන බව පොලිසිය පවසයි. මෙසේ අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත්තේ , හෝමාගම නියදගල පදිංචි 63 හැවිරිදි පුද්ගලයෙකි. ඔහු අද (30) හෝමාගම අධිකරණයට ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිතව ඇත.

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ගැබිණි මව්වරුන්ට පණිවුඩයක් . . .

Thu Jun 30 , 2022
දරු ප්‍රසූතිය සඳහා අනිවාර්යයෙන්ම ප්‍රසව හා නාරි විශේෂඥ වෛද්‍යවරයෙකු සිටින රජයේ රෝහලකට පැමිණෙන ලෙස සියලුම ගර්භිණී මව්වරුන්ගෙන් ඉල්ලා සිටින බව ප්‍රසව හා නාරිවේද විශේෂඥ වෛද්‍යවරුන්ගේ විද්‍යායතනයේ සභාපති මහාචාර්ය සනත් ලැනරෝල් විශේෂ ඉල්ලීමක් කරයි. ඉන්ධන අර්බුදය හේතුවෙන් කිසියම් ගර්භිණී මවකට හදිසි අවස්ථාවකදී රෝහල් ගත වීම සඳහා වාහනයක් සොයා ගැනීමට නොහැකි වූ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x