වාහන අමතර කොටස් මිල ඉහලට . . .

පෙට්‍රල් ඉන්ධන මිල අඩු කලද වාහන අමතර කොටස් මිල ඉහල යාම හමුවේ තමන්ට වාහන නඩත්තු කිරිමට නොහැකි තත්ත්වයක් උද්ගත වි ඇති බව රියදුරන් පවසයි. පෙට්‍රල් ඉන්ධන ලිටරයක මිල ඛනිජ තෙල් නිතිගත සංස්ථාව විසින් ඊයේ (01) දින රු 40/= කින් මිල අඩු කලද වැඩි කල මිලට සාපෙක්ෂව එය ප්‍රමාණවත් නොවන බව පෙට්‍රල් වාහන හිමියන් පැවසිය.

දිනෙන් දින වාහන වල අමතර කොටස් මිල ඉහල යාම හමුවේ ඉන්ධන මිල අඩුවිමේ වාසිය තමන්ට ලබාගත නොහැකි බවත්, ජාතික ඉන්ධන නිකුත් කිරිමේ අවසරපත්‍රයට (QR) කේතය අනුව තමන්ට සතියකට නිකුත් කරන ඉන්ධන ප්‍රමාණය කිසිසෙත් ප්‍රමාණවත් නොවන බවයි පෙට්‍රල් වාහන හිමියන් කියා සිටින්නේ.

රංජිත් රාජපක්ෂ

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

60 පැනපු ජයසිරිලා වගේ නලුවන්ගේනුත් බේරෙන්න බැහැ . . .

Sun Oct 2 , 2022
හදිසියේ අභාවප‍්‍රාප්ත වූ ජනප්‍රිය රංගන ශිල්පි දර්ශන් ධර්මරාජ් සම්බන්ධයෙන් ප‍්‍රවීණ රංගන ශිල්පිනී අනෝමා ජනාදරී සිය සමාජ ජාල ගිණුමේ මෙසේ සටහනක් තබා ඇත. නිර්මාණ කිහිපයක අපි එකට රඟපෑවා. ඒ හැම එකකම පාහේ ලිංගික ජවනිකා තිබුණා. ලිංගිකත්වයට බර චරිත තිබුණා. රඟපෑමේ දී ඔහු පුදුම සහයෝගයක් ඵල කරන නළුවෙක්. සංවේදී නළුවෙක්. සිංහල නළුවෝ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x