මුරුත්තෙට්ටුවේ ආනන්ද හිමි සහ මාලදිවයිනේ ජනාධිපතිවරයා තිලිණිගේ ලයිස්තුවේ . . .

නාරාහෙන්පිට අභයාරාමාධිපති පූජ්‍ය මුරුත්තෙට්ටුවේ ආනන්ද හිමියන්ගේ කෝටි තුනහමාරක් පමණ වටිනා සුඛෝපභෝගී ජීප් රථයක් තිලිණි ප‍්‍රියමාලි සතුව තබාගෙන ඇති බවට ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වසන්ත සමරසිංහ සඳහන් කළේය. වසර තුනක පමණ කාලයක් තිස්සේ ඒ සම්බන්ධයෙන් මුරුත්තෙට්ටුවේ ආනන්ද හිමියන් කිසිවක් ප්‍රකාශ නොකරන ලද බවත් ඊට හේතු වී ඇත්තේ ඇය සතුව තිබූ දේශපාලන බලය බවත් ඔහු පැවසීය. නමුත් පොලිසිය විසින් අදාල කාන්තාව අත්අඩංගුවට ගත් පසු හිමියන් ඒ පිළිබඳව පැමිණිලි කර ඇතැයි ද ඔහු සඳහන් කළේය.

මාල දිවයිනේ ජනාධිපතිවරයාද තිලිනි ප‍්‍රියමාලි නම් කාන්තාවගේ ව්‍යාපාරවල ආයෝජනය කර ඇතැයි හිටපු හමුදා නිලධාරියෙකු හා නිදහස් මාධ්‍යවේදියෙකු වන කීර්ති රත්නායක සඳහන් කරයි. එවන් ප‍්‍රභූ පුද්ගලයන් රැසක් ඇය වෙත මුදල් ආයෝජන කර ඇති බවත් ඒවා කළු සල්ලි බවත් පවසන ඔහු ඒ බව සනාථ කල හැකි බවද කියා සිටී. අන්තර්ජාල නාලිකාවක සාකච්චාවකදී ඔහු මෙම අදහස් පල කරයි.

තිලිනි ප‍්‍රියමාලි නම් කාන්තාව බිලියන ගණනාවක මූල්‍ය වංචා චෝදනා මත අත්අඩංගුවට ගෙන දැනට රක්ෂිත බන්ධනාගාර ගත කර සිටියි.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ආනන්දයේ ප්‍රථම ශිෂ්‍යයා ජිනරාජදාස පෙර භාවයේදී දඹදිව ඡත්ත මානවක . . .

Wed Oct 12 , 2022
වර්තමානයේ ලංකාවේ සෑම පාසලකම පාහේ ඉගැනුම් කාලය අවසන් වීමෙන් අනතුරුව විසිර යාමට ප්‍රථමයෙන් සජ්ඣායනා කරනු ලබන ‘යො වාදතං පවරෝ’ ගාථාව අසා නොමැති පුද්ගයකු මෙරට නොමැති තරම් වුවත් බොහෝ වි⁣ට සාව්‍ය උච්චාරණ සහිතව අර්ථය නොදැන සජ්ඣායනා කිරීම දක්නට ලැබෙයි. මෙම ගාථා වනාහි සූත්‍ර පිටකයේ ඛුද්දක නිකායේ විමානවත්ථු පාළියේ මහාරථ වග්ගයේ ඡත්ත […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x