හොඳම නළුවා සම්මානය හත්දෙනාටම . . .

වියට්නාමයේ හැනෝයිහි පැවති හැනෝයි අන්තර්ජාතික සිනමා උළෙලෙහි (Hanoi International Film Festival) ප්‍රධානතම තරගකාරී අංශය නියෝජනය කළ ශ්‍රී ලාංකික සිනමා අධ්‍යක්ෂ අරුණ ජයවර්ධනගේ “මාරියා” චිත්‍රපටයට, එහි “හොඳම නළුවාට” හිමි සම්මානය හිමිව තිබෙනවා.

හේමාල් රණසිංහ, මහේන්ද්‍ර පෙරේරා, අශාන් ඩයස්, දර්ශන් ධර්මරාජ්, දසුන් පතිරණ, ප්‍රියන්ත සිරිකුමාර සහ සුරන් දිසානායක යන ශිල්පීන් හත් දෙනෙක් මේ චිත්‍රපටයට දායකවූ අතර මෙම “හොඳම නළුවා” සම්මානය පිරිනැමුනේ මෙහි රඟපෑ රංගන ශිල්පීන් හත්දෙනාම වෙනුවෙන්ය.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

නොරොච්චෝලේ යලි සක්‍රියවේ . . .

Sun Nov 13 , 2022
නඩත්තු කටයුතු සඳහා පසුගිය ජුනි මාසයේදී අක්‍රීය කෙරුණු නොරොච්චෝලේ ලක් විජය ගල් අඟුරු බලාගාරයේ දෙවන ජනන යන්ත්‍රය හෙට (14) දිනයේදී යළිත් ජාතික පද්ධතියට එක් කිරීමට බලාපොරොත්තු වන බව විදුලි බලමණ්ඩලය පවසනවා. එහි නඩත්තු කටයුතු මේ වනවිට අවසන්ව ඇති අතර, එමඟින් මෙගාවොට් 300 ක ධාරිතාවක් ජාතික පද්ධතියට එක් කෙරෙනවා. නොරොච්චෝලේ බලාගාරය මෙගාවොට් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x