අය වැය 2023 . . .

2023 වසර සඳහා වන අයවැය ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ විසින් ඊයේ (නොවැ. 14) පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් කරනු ලැබීය. මුදල් අමාත්‍යවරයා වශයෙන් ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ පස්වරු 1.30ට අදාළ අයවැය ලේඛනය පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් කිරීම ආරම්භ කළේ ය.

වර්තමාන රජයේ අය-වැය ලේඛන දෙකක් වන අතර එසේ ඉදිරිපත් කළ පළමු අය-වැය වූයේ මේ වසරේ අවසාන මාස හතරේ වියදම් සඳහා වූ අතුරු අයවැය යි.

අයවැය කතාව සහ යෝජනා සියල්ල පහතින් දැක්වේ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

වාහන පරීක්‍ෂාවේ යෙදෙන මැර කණ්ඩායම . . .

Tue Nov 15 , 2022
කඩු කිනිසි වැනි ආයුධ අතැතිව පාදුක්ක අංගමුව ප්‍රදේශයේ මාර්ගවල යන වාහන පරීක්ෂා කරමින් ජනතාවට මරණ තර්ජනය කරමින් සැරිසරන කණ්ඩායමක් නිසා ජනතාව මහත් භීතියට පත්ව සිටී. අංගමුව සිවිල් ආරක්ෂක කමිටුවේ සභාපති වරයාගේ නිවසට අවි ආයුධ අතැතිව ගොස් මරණ තර්ජනය කිරීම නිසාවෙන් ඔහුට ද සැඟවී සිටින්නට සිදු ව ඇත. මේ සම්බන්ධයෙන් පාදුක්ක පොලිසියට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x