මෝටර් රථ ලියාපදිංචි ගාස්තුව ඉහළට . . .

මෝටර් රථ ලියාපදිංචි ගාස්තුව ඉහළ දැමීමට රජය කටයුතු කර තිබේ. ප්‍රවාහන අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධන විසින් නිකුත් කළ අති විශේෂ ගැසට් නිවේදනයක් මගින් මෙම ගාස්තු නැංවිම සිදු කර ඇත.

නව ගාස්තු ක්‍රියාත්මක වීම හෙට දිනයේ සිට බලපැවැත්වෙයි.

අදාල ගැසට් නිවේදනය මෙසේය.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

මානසික රෝගීන්ගේ ශීඝ්‍ර වැඩිවීමක් . . .

Thu Nov 17 , 2022
අයිස් මත්ද්‍රව්‍යට ඇබ්බැහිවීම හේතුවෙන් අංගොඩ මානසික සෞඛ්‍ය විද්‍යායතනයට පාසල් සිසුන් ඇතුළු තරුණයන් ප්‍රතිකාර ලබා ගැනීමට පැමිණීම වැඩිවී ඇතැයි අනාවරණය වෙයි. මෙම තත්ත්වය මත අයිස් මත්ද්‍රව්‍යට ඇබ්බැහිවූවන්ට නේවාසිකව ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා වෙන් කර ඇති ප්‍රතිකාර ඒකකයද සම්පූර්ණයෙන්ම පිරී ඇති බව අංගොඩ ජාතික මානසික සෞඛ්‍ය විද්‍යායතනයේ මනෝ වෛද්‍ය විශේෂඥ පුෂ්පා රණසිංහ පැවසුවාය. […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x