පලාත් අතර මස් ප්‍රවාහනය තහනම් . . .

දිස්ත්‍රික් සහ පළාත් මට්ටමින් එළුමස් සහ ගව මස් ප්‍රවාහනය වහාම අත්හිටු වන ලෙස ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ නියෝග කර තිබෙනවා.

එය තාවකාලිකව අත්හිටුවීමක් වන අතර පැවති අධික ශීත කාලගුණ තත්ත්වය හමුවේ උතුර, නැගෙනහිර පළාත්වල ගවයන් සහ එළුවන් මියයාම සැලකිල්ලට ගනිමින් මෙම නියෝගය කරනු ලැබුවා.

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ආර්ථික අපහසුතා නිසා උකස්වූ රන් භාණ්ඩ . . .

Sun Dec 11 , 2022
මෙම වසරේ ඇති වූ ආර්ථික අපහසුතා හේතුවෙන් මුල් මාස 10 ක කාලය තුළ පුද්ගලයින් රුපියල් බිලියන 193කට වැඩි වටිනාකමකින් යුත් රන් භාණ්ඩ විවිධ ආයතන වලට උකස් කර ඇති බව අනාවරණය වී ඇත. පේරාදෙණිය විශ්ව විද්‍යාලයේ ආර්ථික විද්‍යා හා සංඛ්‍යාන අධ්‍යයන අංශයේ මහාචාර්ය වසන්ත අතුකෝරළ ප්‍රකාශ කරන්නේ, ප්‍රධාන බලපත්‍රලාභී වාණිජ බැංකු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x