කොවිඩ් නව රැල්ලෙන් බේරීමට මාස්ක් පළඳින්න . . .

කොවිඩ් නව රැල්ලෙන් බේරීම සඳහා නැවතත් සියලුදෙනා මුව ආවරණ පැළඳීම ඇතුලු නිසි සෞඛ්‍ය උපදෙස් පිළිපැදීම ඉතා වැදගත් බව සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ කොවිඩ් රෝගය පිළිබඳ ප්‍රධාන සම්බන්ධිකාරක වෛද්‍ය අන්වර් හම්දානි පැවැසීය.

මේ වනවිට චීනය ඇතුළු රටවල් කීපයකම කොවිඩ් ශීඝ්‍රයෙන් පැතිරෙමින් තිබෙන බවද ඔහු කීය. මෙහිදී තවදුරටත් කතා කළ වෛද්‍ය අන්වර් හම්දානි මෙසේද කියා සිටියේය.

මේ ලංකවේ ජනතාව කොවිඩ් නිසා අවුරුදු 2 ක් බැටකෑවා කියන එක අමතක වෙලා. බොහෝ අය මහමඟ බස්වල මාස්ක් පළඳින්නේ නැහැ. සැනිටයිසර් භාවිතා කිරීම, අත්සෝදන එක, මීටරයක පරතරය තබාගෙන කටයුතු කරන එක බොහෝ දෙනෙකුට අමතක වෙලා. මේ තත්ත්වය තුළ යළි කොවිඩ් පැතිරීමේ අවදානමක් තියෙනවා. ඒ නිසා හැමදෙනාම ආයෙමත් මේ රෝගය රට තුළ පැතිරෙන්නෙ නැතිවෙන්න සෞඛ්‍ය පුරුදු අනුගමනය කරන්න කියලා ඉල්ලා සිටිනවා.

  • ප්‍රදීප් ප්‍රසන්න සමරකෝන්
    – දිවයින
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

නීති විරෝධීව ප්‍රංශයට ඇතුල්වූ ලාංකිකයන් අත්අඩංගුවට . . .

Mon Jan 16 , 2023
යාපනය , කිලිනොච්චිය, මුලතිව්, මන්නාරම, මඩකලපුව, මීගමුව සහ ජා-ඇල ප්‍රදේශයන්හි පදංචි පුද්ගලයින් 46 දෙනෙකු නීති විරෝධීව ප්‍රංශයට ඇතුල්වීමට යාමේදී එරම ආරක්ෂක අංශ විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන ගුවන් මගින් මෙරටට පිටුවහල් කිරීමට පියවර ගෙන ඇත. ප්‍රංශයට අයත් රී යුනියන් දූපත ප්‍රදේශයේදී  IMUL – A- 0559 CHW දරණ බහුදින ධීවර යාත්‍රාව මඟින් නීති […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x