ඩිෆෙන්ඩර් බලකායක් කොළඹ කලඹයි . . .

කුරුඳු වත්තේ පදිංචි ප්‍රකෝටිපති ව්‍යාපාරිකයන්ගේ පුත්‍රයන් කිහිපදෙනෙකු ප‍්‍රභූ පුද්ගලයන් ලෙස හැඟවෙන ස්ටිකර් වාහන වල ඉදිරිපස අලවාගෙන ආලෝක දල්වාගෙන කොළඹ මාර්ගවල ගමන් කරමින් සිටි දී බොරැල්ල පොලිසිය විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.

මෙම පිරිස බොරැල්ල කුරුඳුවත්ත ඒ අවට ප්‍රදේශයේ පදිංචි කෝටිපති ව්‍යාපාරිකයන් ගේ පුතුන් බව ද පවසන පොලිසිය ඔවුන් වයස අවුරුදු 20 -30 අතර වයසට පසුවන්නන් බව ද කියා සිටියි.

ප්‍රභූ ස්ටිකර් සහ ආලෝක සංඥා භාවිතා කළ හැක්කේ ප්‍රභූ පිරිසට සහ එම ආරක්ෂක අංශවලට පමණක් බවද පවසන පොලිසිය ඒවා සාමාන්‍ය වැසියන්ට භාවිතා කිරීම තහනම් බව ද පවසයි. මෙම රථ පෙළ පදිකයන්ට සහ සෙසු වාහන වලට බාධා වන ලෙස කටයුතු කර ඇති අතර ඒවා නවත්වා පරික්ෂා කිරීමේදී ප්‍රභූන් නොවන බවද විනෝදය වෙනුවෙන් මෙම කටයුතු වල නිරත වී ඇති බවත් හෙළි වී ඇත.

අනතුරුව පොලීසියට රැගෙන ආ තරුණයන් පිරිසට තරයේ අවවාද කර මුදා හැර තිබේ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

සුමිත්‍රා පීරිස් දිවි සැරියට සමුදෙයි . . .

Thu Jan 19 , 2023
සිංහල සිනමාවේ කිවිඳිය ලෙසින් හැඳින්වූ ජ්‍යෙෂ්ඨතම සහ සම්මානනීය සිනමා නිර්මාණවේදිනියක වූ ආචාර්ය සුමිත්‍රා පීරිස් මහත්මිය අභාවප්‍රාප්ත වී තිබේ. සිනමාවේදී ආචාර්ය ලෙස්ටර් ජේම්ස් පීරිස්ගේ බිරිය වූ ඇය අභාවප්‍රාප්ත වන විට 88 වැනි වියෙහි පසුවිය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x