නගරාධිපතිගේ වාහනේ රෝද හතරේම හුළං යවයි . . .

මහරගම නගරාධිපති ටිරාජ් ලක්රුවන් පියරත්නගේ නිල කැබ් රථයේ ටයර්වලට තියුණු ආයුධයකින් ඇන බරපතල අලාභානි සිදු කර තිබෙන පුවතක් වාර්තා වෙනවා.

මහරගම පොලිසියට කරන ලද පැමිණිල්ලක් මත එම නගර සභාවේ සේවය කළ වැඩ පරීක්ෂකවරයකු අත්අඩංගුවට ගෙන තිබෙනවා. කැබ් රථය නගරාධිපතිවරයා මහරගම නගර සභා ප්‍රධාන කාර්යාලයේ නවතා තිබියදී අලාභානිය සිදු කර ඇති අතර කැබ් රථයේ රෝද හතරෙම හුළං බැස ගොස් ඇති බවයි පොලිසිය පවසන්නේ.

සැකකරු නගරාධිපතිවරයා සමග පවතින මතභේදාත්මක තත්ත්වයක් මුල්කරගෙන එම සිද්ධිය සිදු කර ඇති බව පොලිස් විමර්ශනවලදී අනාවරණය වී ඇත

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

නාට්‍යවේදී කේ.බී. හේරත් දිවි රඟමඩලින් සමුගනී . . .

Sun Jan 29 , 2023
81 වෙනි වියේ පසුවූ ප්‍රවීණ නාට්‍යවේදී කේ.බී. හේරත් මහතා අද දහවල් අභාවප්‍රාප්ත වී තිබෙනවා. කේ.බී. හේරත් කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික්කයෙහි නවගත්තේගම ඉපදී, ඉබ්බාගමුව මධ්‍ය විද්‍යාලයෙන් ශාස්ත්‍රෝද්ග්‍රහණය කොට, පේරාදෙණිය විශ්වවිද්‍යාලයෙන් ශාස්ත්‍රවේ දී උපාධිය ලබමින් ගුරුවරයකු ලෙස වෘත්තීය ජීවිතය ඇරඹිය. වේදිකාවේදී නාට්‍ය රචනය, නිෂ්පාදනය හා රංග වින්‍යාසය ඔහුගේ ක්ෂේත්‍ර වේ.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x