භික්ෂුන් සිව් නමක් ඇතුළු 6 දෙනෙක් අත්අඩංගුවට කැලණි විශ්වවිද්‍යාලයේ…

කැලණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ ශිෂ්‍යයන් පිරිසක් ඊයේ (පෙබ. 19) රාත්‍රී කාලයේදී ආරම්භ කළ විරෝධතා පා ගමනට අදාළව විශ්වවිද්‍යාලයේ භික්ෂුන් වහන්සේලා සිව් නමක් සහ සිසුන් දෙදෙනෙකු පොලිසිය අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.පොලිසිය සඳහන් කළේ, මෙම විරෝධතා පා ගමන කැලණිය විශ්ව විද්‍යාල පිවිසුම් දොරටුව අසලින් ආරම්භ කර කොළඹ මහනුවර ප්‍රධාන මාර්ගය අවහිර වන ලෙස විරෝධතා පා ගමන පවත්වා ඇති බව ය.පසුව පොලිසිය විරෝධතාව විසුරුවා හැරීමට කටයුතු කළ අතර නීති විරෝධී රැස්වීමක සාමාජිකයන් වීමේ වරදට ඔවුන් අත්අඩංගුවට ගත් බව පොලිසිය පැවසීය.අත්අඩංගුවට ගත් භික්ෂුන් වහන්සේලා අවුරුදු 23,24,25 සහ 26 වයස්වල පසුවන කහදුව, තුන්මෝදර, පිටබැද්දර හා මිරිස්ස ප්‍රදේශවල විහාරස්ථානවල වැඩවාසය කරනඅතර සිසුන් දෙදෙනා වයස අවුරුදු 23ක් වන අඟුරුවාතොට හා කින්නියා ප්‍රදේශවල පදිංචිකරුවෝ වෙති.සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් කිරිබත්ගොඩ පොලිසිය වැඩිදුර විමර්ශන සිදු කරයි.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

මත් ද්‍රව්‍ය රැගෙන ශ්‍රිපාද වන්දනාවේ . . .

Mon Feb 20 , 2023
පාසල් නිවාඩු අවසන් වන මෙම සති අන්තය තුලදි ශ්‍රිපාදය වන්දනා කිරිම සදහා දුම්රියේ ශ්‍රිපාද වන්දනාකරුවන් විශාල පිරිසක් හැටන් දුම්රිය ස්ථානයට පැමිනිමත් සමග එම වන්දනාකරුවන්ගේ ගමන් පහසුව සදහා හැටන් ලංගම ඩිපෝව මගින් වීශේෂ බස් රථ සේවාවක් යෙදවිමට පියවර ගෙන ඇත. පාසල් නිවාඩුව මෙම සති අන්තයෙන් නිමාවන බැවින් එම නිවාඩුවට පෙර ශ්‍රිපාදය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x