ජනාධිපති ඝාතන කුමන්ත්‍රණයක් . . .

ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ ඝාතන කුමන්ත්‍රණයක් පිළිබඳව රහස් පොලිසිය විසින් පරීක්ෂණ ආරම්භ කර ඇත. මෙම කුමන්ත්‍රණය සම්බන්ධයෙන් මෙරට දේශපාලන පක්ෂයකට සම්බන්ධ පිරිසක් විදේශයකදී සාකච්ඡා පවත්වා ඇති බවට ද තොරතුරු හෙළි වී තිබේ. සති දෙකක කාලයක් ඇතුළත ජනාධිපතිවරයා ඝාතනය කිරීමට එම පිරිස සාකච්ඡා කර ඇති බව වාර්තා වී ඇත.

මෙම සිද්ධියට සම්බන්ධ දේශපාලන ක්‍රියාකාරීන් සම්බන්ධයෙන්ද රහස් පොලිසිය විසින් පරීක්ෂණ ආරම්භ කිරීමට නියමිතව තිබේ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

බැඳුම්කර නඩු දෙකෙන් රවී නිදහස් . . .

Tue Feb 28 , 2023
ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකු බැඳුම්කර වංචාවක් සම්බන්ධයෙන් චෝදනා කරමින් හිටපු මුදල් අමති කරුණානායකට එරෙහිව කොළඹ ත්‍රිපුද්ගල මහාධිකරණ දෙකක් හමුවේ ගොනු කර තිබූ නඩු දෙක තව දුරටත් පවත්වාගෙන යාමට නොහැකි බව අභියාචනාධිකරණය විසින් අද තින්දු කර ඇත. මහාධිකරණ නඩු දෙක අභියෝගයට ලක් කරමින් රවි කරුණානායක විසින් ඉදිරිපත් කර තිබූ පෙත්සම් දෙකක […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x