විහාරාධිපතිකම ඉල්ලා හිමිනමක් ගසක් උඩට වඩී . . .

තමන් වහන්සේට විහාරාධිපති කම ලබා දෙන ලෙස ඉල්ලමින් පඬුවස්නුවර රජ මහා විහාරස්ථානයේ හිමිනමක් ගසකට නැග උපවාසයක නිරතවී තිබේ. පඬුවස් නුවර පොලීසිය සඳහන් කරන්නේ එම විහාරස්ථානයේ විහාරාධිපති හිමියන්ගේ අපවත් වීමෙන් පසු විහාරාධිපති ධුරය මල්වතු-අස්ගිරි පාර්ශවයන් විසින් අපවත් වූ හිමියන්ගේ ජ්‍යෙෂ්ඨ ගෝල හිමිනමකට පැවරීමට විරුද්ධව මෙම විරෝධතාවය දක්වා ඇති බවයි. විහාරාධිපති කම තමන්ට ඉල්ලා තවත් ගෝල හිමිනමක් හලාවත කුරුණෑගල ප්‍රධාන මාර්ගයේ ගසකට නැග මෙම උපවාසයේ යෙදී තිබේ.

පොලිසිය සඳහන් කරන්නේ උපවාසයේ යෙදුන හිමි නමගේ ක්‍රියාකාරීත්වය යහපත් නොවන බවට පොලිසියට පැමිණිලි ලැබී ඇති හෙයින් විහාරස්ථානයේ ආරක්ෂාවට දැනටමත් පොලිස් නිලධාරීන් යොදවා ඇති බවය.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ශ්‍රී ලංකාවේ නව බද්ද ඉතා හොදයි . . .

Fri Mar 3 , 2023
ශ්‍රී ලංකාවේ සිදු කර ඇති බදු ප්රතිසංස්කරණ ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල විසින් ප්‍රසාදයට ලක් කර ඇත. බදු වැඩි කිරීම සම්බන්ධයෙන් ජනතාවගේ විරෝධයක් එල්ල වුවද ශ්‍රී ලංකාවේ ණය හිමියන්ගේ විශ්වාසයෙන් නැවත ලබාගැනීමට බදු ප්රතිසංස්කරණ අත්‍යවශ්‍ය බවද මුල්‍ය අරමුදල පවසයි. ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල ශ්‍රී ලංකා කාර්යාලය විසින් නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් මේ බව සඳහන් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x