මහින්ද රාජපක්‍ෂගේ විදේශ ගමන් තහනම ඉවතට . . .

හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂගේ විදේශ ගමන් තහනම ලබන මස 20 වැනිදා සිට 30 වැනිදා දක්වා ඉවත් කිරීමට අද (08) කොළඹ කොටුව මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණය නියෝග කර ඇත. ඒ ගාලුමුවදොර පැවති අරගලයේ විරෝධතාකරුවන්ට පහරදීමේ සිද්ධියට අදාළ නඩුව මහේස්ත්‍රාත් තිලිණ ගමගේ හමුවේ කැඳවනු ලැබූ අවස්ථාවේ දී ය.

දකුණු කොරියාවේ පැවැත්වෙන සමුළුවකට සහභාගි වීමට හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂට අවසර ලබාදෙන ලෙස ඔහු වෙනුවෙන් පෙනී සිටි නීතිඥ මඩුල්ල අධිකරණයෙන් ඉල්ලා සිටියේ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

පාන් මිල අඩු වෙයි . . .

Wed Mar 8 , 2023
පාන් රාත්තලක මිල රුපියල් 10/= කින් අඩු කරන බව සමස්ත ලංකා බේකරි හිමියන්ගේ සංගමය පවසයි. එහි සභාපති එන්.කේ. ජයවර්ධන ප්‍රකාශ කළේ, අද (මාර්තු 8) මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට අදාළ මිල සංශෝධනය ක්‍රියාත්මක වන බව ය. පිටි සමාගම් දෙකකින් තිරිඟු පිටි කිලෝවක මිල රුපියල් 15/= කින් අඩු කර ඇති බැවින් පාන් මිල අඩු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x