යතුරු පැදියෙන් රේස් ගිය තරුණයන් පොලිස් කූඩුවේ . . .

හයිලෙවල් මාර්ගයේ වාහන ගමනාගමනයට බාධා වන අයුරින් රාත්‍රී කාලයේ තරගයට යතුරුපැදි ධාවනයේ යෙදුණු පැදිකරුවන් එකොළොස් දෙනකු සමග යතුරු පැදි එකොළහක් අද අලුයම අත්අඩංගුවට ගත් බව මහරගම පොලිසිය පවසයි.

මෙසේ අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත්තේ මහරගම පන්නිපිටිය කොට්ටාව ඇරැව්වල හා පිළියන්දල ඇතුළු ප්‍රදේශ කිහිපයක පදිංචි 18 – 30 අතර වයසේ පසුවන තරුණයන් එකොළොස් දෙනකු බව පොලීසිය කියයි.

මෙම තරුණයින් විවිධ වර්ගයේ යතුරු පැදි භාවිතා කරමින් හයිලෙවල් මාර්ගයේ පන්නිපිටිය හන්දියේ සිට ටන්කබෝඩ් හංදිය දක්වා තරඟයට යතුරුපැදි ධාවනයේ යෙදී ඇති අතර මේ පිළිබඳව ප්‍රදේශවාසීන් 119 හදිසි ඇමතුම් අංකයට ලබාදුන් තොරතුරකට අනුව නිලධාරී කණ්ඩායමක් 19 දා අලුයම 2 ට පමණ එම ස්ථානයට ගොස් මාර්ග බාධක යොදා යතුරු පැදි 11 පැදිකරුවන් සමඟ මෙසේ අත්අඩංගුවට ගත් බව පොලිසිය පවසයි.

මෙම යතුරු පැදි විවිධ වර්ගයේ යතුරු පැදි වන අතර ඒවායේ අධික ශබ්දය පිට වන ලෙස සැකසූ සයිලන්සර් , විවිධ වර්ගයේ නලා සහ විදුලි ලාම්පු සවි කර තිබූ බව ද පැවසේ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

නිල් චිත්‍රපට නිළියක සමග කළ ගනුදෙනුවකට ට්‍රම්ප්ට මාංචු . . .

Sun Mar 19 , 2023
හිටපු අසභ්‍ය චිත්‍රපට තරුවකට මුදල් ගෙවා ඇති බව කියන සිද්ධියක් සම්බන්ධයෙන් තමන්ව අඟහරුවාදා අත්අඩංගුවට ගන්නා බවට අපේක්ෂා කරන බව හිටපු ඇමෙරිකානු ජනාධිපති ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප් පවසයි. ඔහුගේ සමාජ මාධ්‍යවල සටහනක් තබමින් එවැනි පියවරකට විරෝධය පළ කරන ලෙස ඔහු සිය ආධාරකරුවන්ගෙන් ඉල්ලා ඇත. මාධ්‍ය වාර්තා වලට සහ හිටපු ජනාධිපතිවරයා ලබාදෙන ප්‍රකාශය මත පදනම්ව […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x