සී.ඩී. වික්‍රමරත්නට මාස 3ක සේවා දිගුවක් . . .

පොලිස්පති සී.ඩී. වික්‍රමරත්න සේවා කාලය අද අවසන් වීමට නියමිතව තිබණද ජනාධිපතිවරයා විසින් මාස 3ක සේවා දිගුවක්  ලබාදී ඇති බව දැනගන්නට ඇත.

ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහගේ ප්‍රධානත්වයෙන් මහජන ආරක්ෂක අමාත්‍ය ටිරාන් අලස්, ජනාධිපති ලේකම් සමන් ඒකනායක, පොලිස්පති සී.ඩී. වික්‍රමරත්න හා බස්නාහිර පළාත භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති දේශබන්දු තෙන්නකෝන් ගේ සහභාගීත්වයෙන් ජනාධිපතිවරයාගේ නිල නිවසේදී ඊයේ (24) සාකච්ඡාවක් පවත්වා තිබුණි.

එහිදී ජනාධිපතිවරයා දැනුම් දී ඇත්තේ පොලිස්පති සී.ඩී. වික්‍රමරත්න වෙත මාස තුනක සේවා දිගුවක් ලබාදීමටය. ඉන් පසුව නව පොලිස්පති ධූරය සදහා ජනාධිපතිවරයා විසින් ව්‍යවස්ථාදායක සභාව වෙත නම් යොමු කිරීමට නියමිත අතර ව්‍යවස්ථාදායක සභාවේ සාමාජිකයන් විසින් නව පොලිස්පතිවරයා පත් කිරීමට නියමිතය.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

රාජ්‍ය ආයතන 400ක් පුද්ගලීකරණයට . . .

Sat Mar 25 , 2023
ඉදිරියේදී රාජ්‍ය ආයතන හාරසියයක් පමණ ප‍්‍රතිව්‍යුහගත කිරීමට සිදුවනු ඇති බව මුදල් රාජ්‍ය ඇමැති රංජිත් සියඹලාපිටිය සඳහන් කරයි. ජාත්‍යන්තර මුල්‍ය අරමුදල කොන්දේසි මත මෙන්ම මෙම පියවරයන් ගැනීමට සිදුවන බව ද හෙතෙම පවසයි. එමෙන්ම ඉදිරියේදී කිහිපයක් ද හඳුන්වාදීමට නියමිත බවත් හෙතෙම කියා සිටී. ශ්‍රී ලංකා රජය ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල සමග සිදුකළ සාකච්ඡාවේදීද මෙම ප්‍රතිව්‍යුහගත […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x