ඉන්ධන මිල අඩු කෙරේ . . .

අද මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ඉන්ධන මිල සංශෝධනය කරන බව බලශක්ති අමාත්‍ය කංචන විජේසේකර සඳහන් කර සිටිනවා. අද මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ක්‍රියාත්මක වන පරිදි ලංකා IOC සමාගමේ ඉන්ධන මිල ද CPC ඉන්ධන මිලට සමගාමීව අඩු කර තිබෙන බව ලංකා ඉන්දියන් ඔයිල් සමාගම පවසනවා. 

ඒ අනුව ,

පෙට්ට්‍රල් ලීටරයක් රු. 60කින් (එහි නව මිල රුපියල් 340ක් වනු ඇති).

ඩීසල් ලීටරයක් රු. 80කින් (එහි නව මිල රුපියල 325ක්).

ඔක්ටේන් 95 වර්ගයේ පෙට්ට්‍රල් ලීටරයක් රු. 135කින් (එහි නව මිල 375ක් වනු ඇති).

සුපර් ඩිසල් ලීටරයක් රු. 45කින් (එහි නව මිල 465ක්).

භූමිතෙල් රුපියල් 10කින් (එහි නව මිල 295ක් වනු ඇති).

අමාත්‍යවරයා මේ බව පැවසුවේ, මේ වන විට පැවැත්වෙන විශේෂ මාධ්‍ය සාකච්ඡාවකට එක්වෙමින්.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

දිගු ඉන්ධන පෝලිම් ක්‍ෂණිකව අඩුවේ . . .

Wed Mar 29 , 2023
  ඛනිජ තෙල් සංස්ථාවේ වෘත්තීය සමිති ආරම්භ කළ වැඩ වර්ජනයත් සමගම ඉන්ධන හිඟ වේ යැයි බියෙන් ඉන්ධනහල් අසල පාරිභෝගිකයන්ගේ දිගු පෝලිම් පෙරවරුවේ දක්නට ලැබිණි. අද (29) මධ්‍යම රාත්‍රී 12.00 සිට ඉන්ධන මිල අඩු කරන බවට බලධාරීන් දැනුම් දීමත් සමඟම එම දිගු පෝලිම් ක්ෂණිකව අඩු වූ බව ඉන්ධනහල් හිමියෝ පවසති. ඡායාරූප […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x