රසිකයින්ව රැවටූ සංගීත ප්‍රසංගය . . .

සංගීත ප්‍රසංගයක් සංවිධානය කර රසිකයින් රැවටීමේ සිද්ධියක් සම්බන්ධයෙන් පුවතක් පොළොන්නරුවෙන් වාර්තා විය. ඊයේ (31) රාත්‍රියේ මෙම සංගීත ප්‍රසංගය සංවිධානය කර තිබුණි.

ප්‍රසංගයට පෙර සංවිධායකයින් විසින් දැන්වීම්වල පළ කර තිබූ ශිල්පීන් ප්‍රසංගයේදී ගීත ගායනා කිරීමට නොපැමිණි නිසා එම ස්ථානයේ මෙම උණුසුම්කාරී තත්ත්වය හටගෙන තිබුණි. ප්‍රසංගයේ ටිකට් පත් රුපියල් 1,500ක මිලකට අලෙවි කර ඇත. පසුව සංවිධායකයින් අදාළ ස්ථානයෙන් පැනගොස් තිබූ අතර සිද්ධියට මැදිවී තිබුණේ සංගීත කණ්ඩායමය.

සංගීත කණ්ඩායමට ද ගෙවීම් සිදුකර නොතිබෙන අතර ඒ බව දැනුම්දෙමින් නිවේදකයා ප්‍රසංගය ඉදිරියට කරගෙන යෑමට ප්‍රේක්ෂකයින්ගෙන් සහාය ඉල්ලීමත් සමග ප්‍රේක්ෂකයින් කලහකාරී ලෙස හැසිරී තිබේ. පසුව වේදිකාව මතට ගොඩවූ රසිකයන් ද සංගීත සහාය නොමැතිව ගීත ගායනා කිරීමට කටයුතු කිරීමත් සමග එම උණුසුම්කාරී තත්ත්වය වර්ධනය වී ඇත.

ඉන් අනතුරුව ප්‍රසංගය නැරඹීමට පැමිණි රසිකයින් පුටු සහ විවිධ දේවලින් වේදිකාවට පහරදීමට කටයුතු කර තිබුණි.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

චීන ජාතිකයින් පිරිසක් අත්අඩංගුවට . . .

Sat Apr 1 , 2023
මිලියන 30ක මුදලක් වංචාකර මෙරටට පළාවිත් සැඟව සිටි චීන ජාතිකයන් 28 දෙනකු සංචාරක හෝටලයක දී අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. එම සැකකරුවන් අතර චීන ජාතික කාන්තාවන් 5 දෙනකු ද සිටින බව අලුත්ගම පොලීසිය පවසයි. ඔවුන් සන්තකයේ තිබී ලැප්ටොප් සහ වටිනා ජංගම දුරකථන ද පොලිස් භාරයට ගෙන ඇත. මාස දෙකක පමණ කාලයකදී චීනයේ දී අන්තර්ජාලය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x