අධ්‍යාපනය හදිසි නීතිය යටතේ අත්‍යාවශ්‍ය සේවාවක්වේ . . .

ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ ප්‍රකාශ කළේ, කුමන තත්ත්වයක් යටතේ වුවද දරුවන්ගේ අධ්‍යාපනය ප්‍රාණ ඇපයට ගැනීමට ඉඩ නොතබන බවයි.

අධ්‍යාපන බලධාරීන් සමග පැවති සාකච්ඡාවකදී ජනාධිපතිවරයා මේ බව සඳහන් කළා.

සාකච්ඡාවේ දී වැඩිදුරටත් අදහස් දක්වමින් ජනාධිපතිවරයා පවසා සිටියේ සතියක් තුළ එකඟතාවයකට පැමිණ විභාග පිළිතුරු පරීක්ෂා කිරීමට නොපැමිණෙන්නේ නම් අධ්‍යාපනය හදිසි නීතිය යටතේ අත්‍යාවශ්‍ය සේවාවක් බවට පත්කිරීමට කටයුතු කරන බවය.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ජැක්සන් ඇන්තනීට මොකද වෙන්නේ . . .

Wed Apr 19 , 2023
හදිසි අනතුරකට ලක්ව වසරකට ආසන්න කාලයක් ප්‍රවීණ කලාකරු ජැක්සන් ඇන්තනී කොළඹ ජාතික රෝහලේ දැඩි සත්කාර ඒකකයේ ප්‍රතිකාර ලබමින් සිටිනවා. මේ සම්බන්ධයෙන් සමාජයෙන් නම් එල්ල වෙන්නේ දැඩි විරෝධයක්. ඒ කෙසේ වෙතත් සෞඛ්‍ය වෘත්තීයවේදින්ගේ සංගමයේ සභාපති රවි කුමුදේශ් නම් පවසන්නේ, මෙම සිදුවීම සම්බන්ධයෙන් එල්ල වන චෝදනා ගැන ගැඹුරු සායනික පරීක්ෂණයක් පැවැත්වීම අත්‍යවශ්‍ය […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x