සුඩානයේ සිර වී සිටි ශ්‍රී ලාංකිකයින් බේරා ගැනෙති . . .

සුඩානයේ සිර වී සිටින ශ්‍රී ලාංකිකයන් 13 දෙනෙකු අද (අප්‍රේල් 26) උදෑසන වන විට ආරක්ෂිතව එම ස්ථානයෙන් ඉවත් කර ගෙන ඇති බව විදේශ කටයුතු කටයුතු අමාත්‍යංශය පවසයි.

නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් එම අමාත්‍යංශය සඳහන් කළේ, සෞදි රජයේ සහය ඇතිව 13 දෙනා සෞදි අරාබියේ ජෙඩා වෙත රැගෙන ගොස් ඇති බව ය. ශ්‍රී ලංකාව සුඩානයේ ආරක්ෂක තත්ත්වය අඛණ්ඩව අධීක්ෂණය කරන අතර අතරමංවී සිටින ශ්‍රී ලාංකිකයන් ඉවත් කර ගැනීම සඳහා ඉන්දීය රජය සහ සෞදි අරාබිය ඇතුළු එහි ජාත්‍යන්තර හවුල්කරුවන් සමග සමීපව කටයුතු කරන බව එම නිවේදනයේ සඳහන් වේ.

තව ත් ශ්‍රී ලාංකිකයින් 12 දෙනෙකු එම ස්ථානයෙන් ඉවත් කිරීමට ශ්‍රී ලංකා රජය සෑම උත්සාහයක් ම ගනිමින් සිටින බව ද විදේශ කටයුතු කටයුතු අමාත්‍යංශය නිකුත් කළ නිවේදනයේ දැක්වේ.

සුඩානයේ හමුදාව සහ කැරළිකරුවන් අතර පවතින ගැටුම් හේතුවෙන් විශාල පිරිසක් මිය යාම නිසා එහි සිටින ශ්‍රී ලාංකිකයින් නිරුපද්‍රිතව බේරා ගැනීමට ශ්‍රී ලංකා රජය කයිරෝවේ ශ්‍රී ලංකා තානාපති කාර්යාලය, කාර්ටූම්හි ශ්‍රී ලංකා කොන්සල් සුඩාන බලධාරීන් සහ කාර්ටූම්හි ඉන්දීය තානාපති කාර්යාලය ඇතුළු කාර්ටූම්හි අදාළ පාර්ශ්වයන් සමග නිරතුරුව සම්බන්ධතා පවත්වන බව ද විදේශ කටයුතු අමාත්‍යංශය පැවසීය.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ස්ථාන මාරුවට විරෝධය පෑ අජිත් රෝහණ . . .

Wed Apr 26 , 2023
ස්ථාන මාරු කිරීම පිළිබද මහජන ආරක්ෂක අමාත්‍යාංශයට නියෝග නිකුත් කිරීමේ කිසිදු බලයක් නොමැති බවට දකුණු පළාත් භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති අජිත් රෝහණ මහජන ආරක්ෂක අමාත්‍යංශයේ ලේකම් වියානි ගුණතිලක වෙත දැනුම් දී තිබෙනවා. ලිපියක් මඟින් ඔහු ඒ බව දන්වා ඇති අතර අදාල නියෝගය පිළිපැදීමට තමන් බැඳී නොමැති බවත් ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x