විද්‍යුත් ත්‍රිරෝද රථ ව්‍යාපෘතිය . . .

මෙරට පවතින ත්‍රීරෝද රථ විද්‍යුත් ත්‍රිරෝද රථ බවට පරිවර්ථනය කිරීමේ ව්‍යාපෘතියක් ආරම්භ කෙරෙන බව මෝටර් රථ ප්‍රවාහන කොමිසම පවසනවා. මෝටර් රථ ප්‍රවාහන දෙපාර්තමේන්තුව සඳහන් කළේ, හෙට (11) දිනයේ සිට එම වැඩපිළිවෙල ක්‍රියාත්මක කිරීමට කටයුතු කරන බවයි.

එහි පළමු අදියර යටතේ පෙට්‍රල් ත්‍රිරෝද රථ 300 ක් මෙලෙස විද්‍යුත් ත්‍රිරෝද රථ ලෙස පරිවර්ථනය කිරීමට නියමිතව ඇත.

මෙම වැඩ පිළිවෙල ලංකාව පුරාවට ක්‍රියාත්මක කළ හැකි නම් ඉන්ධන ප්‍රශ්නයට සහ පරසර දූෂණයට ස්ථිරසාර සාර්තක විසඳුමක් වනවා නොවනුමානයි. තවද ත්‍රීරෝධ රථ භාවිතා කරන මගී ජනතාවටද එය විශේෂ සහනයකි.

එයට හේතුව නම් විද්‍යුත් ත්‍රීරෝධ රථයක් සඳහා කිලෝමීටරයක් වෙනුවෙන් යන වියදම ඉන්ධන භාවිතා කරමින් ධාවනය කරන ත්‍රීරෝධ රථයකට වඩා අඩු වීමය.

ඒ අනුව හෙට දිනයේ සිට ක්‍රියාත්මක කරන මෙම නව වැඩපිළිවෙළ සාර්ථක වනු ඇතැයි විශ්වාස කරමි.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

මන්නාරම දිස්ත්‍රීක්කයේ පාසල් ළමුන්ට විශේෂ ආරක්‍ෂාවක් . . .

Wed May 10 , 2023
මේ දිනවල මන්නාරම දිස්ත්‍රීක්කයේ ඉගෙනුම ලබන පාසල් ළමුන්ට ආරක්ෂක අංශ වලින් ආරක්ෂාවක් ලබාදී තිබෙනවා. ඒ, මන්නාරම දිස්ත්‍රීක්කයේ ඉගෙනුම ලබන පාසල් ළමුන්ව කිසියම් පිරිසක් විසින් පැහැර ගැනීමේ උත්සහයක් ඇති බවට ආරක්ෂක අංශ වෙත තොරතුරු ලැබීමත් සමඟයි. පසුගිය දිනක වෑන් රියකින් පැමිණි කිසියම් නාදුනන පිරිසක් පාසල් ළමුන් දෙදෙනෙකුට කිසියම් ආහාර වර්ගයක් ලබාදී එම […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x