ටෙලිකොම් සභාපති ධූරයෙන් ඉවත් කරයි . . .

ශ්‍රී ලංකා ටෙලිකොම් ආයතනයේ සභාපති රොහාන් ප්‍රනාන්දු එම ධූරයෙන් ඉවත් කර තිබේ.

ශ්‍රී ලංකා  ටෙලිකොම් ආයතනයේ හදිසි අධ්‍යක්ෂ මණ්ඩල රැස්වීමක් කැඳවා  තිබූ අතර එහිදී ආයතනය නව සභාපතිවරයකු පත්කර ගත යුතු බවට යෝජනා වී ඇති අතර රොහාන් ප්‍රනාන්දු ඉවත්කිරීමට අධ්‍යක්ෂ මණ්ඩලයේ බහුතරයේ ඡන්දය හිමි වී තිබේ.

මේ පිළිබඳව කොළඹදී පැවැති ප්‍රවෘත්ති සාකච්ඡාවකදී රොහාන් ප්‍රනාන්දු පැවැසුවේ තමා සභාපතිධූරයෙන් ඉවත් කිරීම පිළිබඳව  පුදුමයට පත්වන බවයි.

අධ්‍යක්ෂ මණ්ඩල රැස්වීමකින් ටෙලිකොම් සභාපතිවරයකු ඉවත් කළ ප්‍රථම අවස්ථාව මෙය වන බව ද ඒ සඳහා නීතිමය හැකියවක් ඇත්දැයි සොයා බලන බව ද ප්‍රනාන්දු මහතා කීය.

  • රංජන් කස්තුරි
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

බිම්මල් බර්ගර් මිශ්‍රණයට ලොකු ඉල්ලුමක් . . .

Thu Jul 20 , 2023
අගය එකතු කළ බිම්මල් නිෂ්පාදන අපනයන වෙළෙඳපොළ වෙත නිකුත් කිරීම හරහා මේ වන විට විශාල ආදායමක් උපයන නිෂ්පාදකයන් බිහිවී ඇති බව අපනයන සංවර්ධන මණ්ඩලය සඳහන් කරයි. වෙළෙඳපොළ තුළ පවතින මාංශ අඩංගු බර්ගර් බනිස් වෙනුවට නිර්මාංශ බර්ගර් බනිස් මිශ්‍රණයක් සකසා මේ වන විට අපනයනය කරයි. මෙම නිෂ්පාදනය කිරීමේදී බිම්මල් සමග පොලොස් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x