ත්‍රීවීල් කොල්ල කෑ අයියා මලෝ තුනක් දැලේ . . .

කුලී ගමන් යන මුවාවෙන් ත්‍රි රෝද රථවල නැගී ගොස් ත්‍රි රෝද රථ රියදුරුගේ ගෙළට තියුණු ආයුධයක් තබා බියකර එම ත්‍රි රෝද රථ කොල්ලකෑමේ යෙදුණු එකම පවුලේ සහෝදරයන් තිදෙනෙකු කොල්ලකෑ ත්‍රි රෝද රථ තුනක් සමගින් අද (20) දින කඩුවෙල වැලිවිට දී අත් අඩංගුවට ගත් බව කඩුවෙල පොලිසිය පවසයි.

කුලී ගමන් යන මුවාවෙන් සැකකාර සහෝදරයන් තිදෙනාම ගොස් ඔරුගොඩවත්ත බියගම සහ කඩවත ප්‍රෙද්ශ වලින් මෙම ත්‍රි රෝද තුනෙහි නැග කඩුවෙල වෙලේ හන්දිය පාළු ප්‍ර දේශයකට රැගෙනවිත්  රියදුරු බියකර කොල්ල කා ඇතැයි ද පොලිසිය පවසයි.

කඩුවෙල පොලිස් ස්ථානාධිපති පොලිස් පරීක්ෂක ඛාන් වීරසිංහ ගේ උපදෙස් පරිදි අපරාධ අංශයේ ස්ථානාධිපති උප පොලිස් පරීක්ෂක චතුරංග පොලිස් කොස්තාපල්වරුන් වන 72619 කුමාර 82128 කපිල 82601 වනසිංහ 93373 කොඩිතුවක්කු 93839 සමිත 94118 අබේකෝන් 102620 හේරත් 103558 සදරැවන් යන නිළධාරීහු පරීක්ෂණ පවත්වති.

  • කේ බුද්ධික කුමාරසිරි
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

සද මතුපිට පාපන්දු තරගයක් . . .

Thu Jul 20 , 2023
ලොව ජනප්‍රියතම ක්‍රීඩාව වන්නේ පා පන්දුය. 2035 වසරේ සඳ මතුපිට පා පන්දු තරගයක් පැවැත්වීමට අයි.ඊ.ටී නමැති ඉන්ජිනේරු තාක්ෂණ ආයතනය සූදානම් වෙයි. තරගය පැවැත්වෙනු ඇත්තේ සඳ මතුපිට ජනාවාස පිහිටුවීමට සමගාමීවය. මේ වනවිටත් ඇමෙරිකාවේ නාසා ආයතනය යළි සඳට ගගනගාමීන් රැගෙන යෑමට ‘ආටිමිස්’ නමින් චන්ද්‍ර මෙහෙයුම් මාලාවක් ආරම්භ කර තිබේ. පිරිමියකු මෙන්ම ගැහැනියක […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x