පඬු කරඳ ගස ගොඩගනියි . . .

දාරළුව ප්‍රදේශයේ සංරක්ෂණය කිරීම සඳහා පියවර ගෙන තිබියදී නීතිවිරෝධීව කපා වළ දමා අති කෲඩියා සෙලනිකා ලෙස විද්‍යාත්මක නායමයෙන් හඳුන්වන පඬුකරඳ ගස එම ස්ථානයෙන් ගොඩගැනීම ගම්පහ වැඩ බලන මහේස්ත්‍රාත් ඉන්ද්‍රාණි අත්තනායක ඉදිරියේ ඊයේ (28) සිදුකෙරිණි.

ඒ අනුව එම ගස ගොඩගෙන විශාල ටිපර් රථයකින් ගම්පහ හෙනරත්ගොඩ උද්භිද උද්‍යානයට රැගෙන ගොස් පස්වරු 4.30ට පමණ උද්භිද උද්‍යානයේ අධ්‍යක්ෂිකා රුවනි ගෝමස්ගේ නිරීක්ෂණය යටතේ එය නැවත රෝපණය කරනු ලැබීය.

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

හොර වීසා දුන් ආගමන විගමන නිලධාරියා රිමාන්ඩ් . . .

Sat Jul 29 , 2023
සංචාරක වීසා මගින් ඕමානයේ රැකියාවක් සඳහා යාමට පැමිණි කාන්තාවක හා ඉන්දියානු වීසා බලපත්‍රයක් හා ගුවන් ටිකට් පතක් පෙන්වා ශ්‍රී ලංකා විදේශ සේවා නියුක්ති කාර්යාංශයේ නිලධාරීන් නොමග යවා ඇය ගුවන්තොටුපළ තුළට ගෙන ගිය ආගමන හා විගමන නිලධාරියෙකු කාර්යාංශ නිලධාරීන් විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුවට භාරදී ඇතැයි ගුවන් තොටුපළ ආරංචි මාර්ග […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x