ඔස්ට්‍රේලියාවෙන් ලංකාවට තෑගි එවන AusiGift වටලයි . . .

ඔස්ට්රේලියාවේ සිට අන්තර්ජාලය හරහා භාණ්ඩ ඇණවුම් ලබාගෙන මෙරට තුළ  බෙදහරින AusiGift නමැති අන්තර්ජාල භාණ්ඩ බෙදාහරින ආයතනයක් පාරිභෝගික සේවා අධිකාරියේ නිලධාරීන් පසුගිය සිකුරාදා (28) වටලනු ලැබීය. 

තොටළඟ පිහිටි ස්ථානයකදී වැටලීම සිදුකර තිබූ අතර, එහි තිබී කල්ඉකුත් වූ භාණ්ඩ කිහිපයක් හා ව්යාජ ලෙස දින වෙනස් කර අලෙවියට සූදානම් කළ භාණ්ඩ ගණනාවක් නිලධාරීන්ට හසුකරගත හැකිවිය.

නීති රෙගුලාසිවලින් තොර භාණ්ඩ අලෙවි කිරීම හේතුවෙන් භාණ්ඩ තොගයට මුද්ර තබන ලදි.

වැටළීම සිදු කර තිබුනේ ඕස්ට්රෙලියාවේ ඥාතියෙකු විසින් ලංකාවෙහි ඥාතියෙකුට ඇණවුමක් හරහා ලබාදී තිබූ භාණ්ඩ පාර්සලයක සැකසහිත ද්රව්ය අඩංගුවීම මත ඇතිවූ සැකය නිසා පාරිභෝගික සේවා අධිකාරිය වෙත කළ පැමිණිල්ලක් අනුවයි.

 

 

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

කුකුළු මස් ආනයනයට අවසර . . .

Mon Jul 31 , 2023
කුකුළු මස් ආනයනය කිරීමට අවසර දීමට තීරණය කළ වෙළෙඳ වාණිජ හා ආහාර සුරක්‍ෂිතා අමාත්‍ය නලීන් ප්‍රනාන්දු අද (31) පැවසීය. එම අමාත්‍යංශයේදී දැන් පැවැත්වෙන මාධ්‍ය හමුවේදී අමාත්‍යවරයා එසේ පැවසීය. පසුගිය 27 වනදා ජනාධිපතිවරයාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් පැවති ජීවන වියදම පිළිබඳ විශේෂ සාකච්ඡාවකදී මෙම තීරණය ගෙන ඇත. මෙහිදී වැඩිදුරටත් අදහස් දැක්වූ අමාත්‍යවරයා පැවසුවේ කුකුළු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x