හොර ඔප්පු හදා ඉඩම් පවරාගත් අයෙක් අල්ලයි . . .

ව්‍යාජ ඔප්පු මගින් ඉඩම් දෙකක් පවරා ගැනීම සහ ව්‍යාජ ඔප්පුවක් ඉදිරිපත් කර රුපියල් ලක්ෂ 15 ක මුදලක් වංචා කිරීම සම්බන්ධයෙන්  පුද්ගලයෙකු මාලිගාවත්ත ප්‍රදේශයේ දී  අත්අඩංගුවට ගත් බව කොළඹ වංචා විමර්ශන අංශය කියයි .

සැකකරු පදිංචි නිවසේ තිබී අන්සතු විදේශ ගමන් බලපත්‍රයක්, අන් සතු රියදුරු  බලපත්‍  11ක් අන්සතු ජාතික හැඳුනුම්පත් 4 ක් විවිධ පොලිස් ස්ථාන අධිකරණ රෝහල් ප්‍රාදේශී ලේකම් කාර්යාලය විවිධ පාසල් හා බන්ධනාගාර, විවිධ බැංකු  තක්සේරු දෙපාර්තමේන්තුව ආදායම් බදු දෙපාර්තමේන්තුව මෝටර් රථ ප්‍රවාහන දෙපාර්තමේන්තුව ශ්‍රී ලංකා ගමනාගමන මණ්ඩලය විවිධ විදුහල්පතිවරුන්ගේ ඉඩම්  ග්‍රාම  නිලධාරීන්ගෙන් සහ වෛද්‍යවරුන්ගේ මෙන්ම දුම්රිය සේවය ඇතුළු විවිධ ක්ෂේත්‍ර ක්ෂේත්‍රවලට අදාළ ව්‍යාජ නිල මුද්‍රාව 300 කට ආසන්න ප්‍රමාණයක් සොයාගෙන ඇත.

අත්අඩංගුවට ගත් සැකකරු වයස අවුරුදු 72ක් අයෙකි. සැකකරු අධිකරණය වෙත ඉදිරිපත් කිරීමට නියමිතය.

කොළඹ වංචා විමර්ශන කාර්යාංශයේ  ස්ථානාධිපති ප්‍රධාන පොලිස් පරීක්ෂක දුමින්ද බාලසූරිය ගේ උපදෙස් මත පරීක්ෂණ පැවැත්වේ .

  • බිමල් ශ්‍යාමන් ජයසිංහ
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ලෝක නායකයන් දිනාගන්නා කලාව දන්නා මෛත්‍රීපාල . . .

Sun Jul 30 , 2023
ලෝකයේ රාජ්‍ය නායකයන්ගෙන් සහයෝගය  ගැනීම එක්තරා කලාවක් බවත් බණ්ඩාරනායක මැතිණියගෙන් පසු  ලෝකයේ රටවල් සමග ප්‍රබල සබඳතා පවත්වාගෙන ගිය එකම රාජ්‍ය නායකයා තමා බවත්  හිටපු ජනාධිපති, පොළොන්නරුව දිස්ත්‍රික් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී මෛත්‍රීපාල සිරිසේන පැවසීය. තමා ලෝකයේ සියලුම නායකයන් සමග දැඩි සබඳතාවක් පවත්වාගෙන යමින්   රට ගොඩනැගීමට  ඒ අයගෙන් උදව් ලබාගත්   බවද  හෙතෙම  සඳහන් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x