පිං කැටේ සල්ලි වලින් රෝහලට බේත් . . .

අකුරැස්ස නිල්වලා ගඟ අසල බුදුරුව අභිමුඛව ඇති පිංකැටේ එකතු වූ මුදල්වලින් අකුරැස්ස රෝහලහිග අත්‍යාවශ්‍ය බෙහෙත් වර්ග කීපයක් පරිත්‍යාගයක් සිදු කිරීම පෝදා සිදු කෙරිණි.

රෝහල්වල පවතින බරපතළ ඖෂධ හිගය නිසා රෝහල් පවත්වාගෙන යාමේ අර්බුදයකට මුහුණදෙමින් සිටිනා මෙවන් අවධියක රෝහලට ඖෂධ පරිත්‍යාගය බෙහෙවින්ම වටිනා බව  අකුරැස්ස දිසා රෝහලේ ප්‍රධාන වෛද්‍ය නිළධාරී වෛද්‍ය මානක විදානපතිරණ පැවැසීය.

අකුරැස්ස ශාසණාරක්ෂක බලමණ්ඩලයේ ලේඛකාධිකාරී ගෝනදෙනියේ සුමණසිරි හිමියන් ප්‍රධාන මහා සංඝරත්නයේ ආශිර්වාදයෙන් අකුරැස්ස ප්‍රාදේශීය සභාව, ප්‍රාදේශීය ලේකම් කාර්යාල නියෝජනය කරමින් අකුරැස්ස බෞද්ධ පුනර්ජීවන සමිතියේ පිරිසක් එක්ව මෙම සත්කාරයේ සිදු කළහ.

  • ප්‍රියන්ත දසනායක
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

නව වෛද්‍ය පනතක් හදන්න නියෝග . . .

Wed Aug 2 , 2023
නව වෛද්‍ය පනතක් සම්මත කිරීමට ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ තීරණය කර තිබේ. වත්මන් වෛද්‍ය ආඥා පනතේ පවතින අඩුපාඩු සපුරාලීම සහ එමගින් යහපත් සෞඛ්‍ය සේවාවක් ලබාදීම මෙන්ම  පුරවැසියන්ගේ යහපැවැත්ම ආරක්ෂා කිරීමේ අරමුණින් මෙම නව පනත ගෙන ඒමට නියමිතය. මාස හයක් ඇතුළත නව වෛද්‍ය පනත සම්පාදනය කරන ලෙස ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ අදාල අංශ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x