කිලිනොච්චි සරසවි බිම ගිනිගනී . . .

කිලිනොච්චියේ පිහිටි යාපනය විශ්වවිද්‍යාලයට අනුබද්ද ඉංජිනේරු පීඨයට අයත් භූමියේ ඇති වූ ගින්නක් දැඩි පරිශ්‍රමයකින් අනතුරුව පාලනය කල බවට යුදහමුදාව පැවසීය.

කිලිනොච්චිය ඉංජිනේරු පීඨ භූමියේ ඇති වූ අදාල ගින්න නිවාදැමීමට පළමුව විශ්විවද්‍යාල සිසුන් උත්සහ ගත්තද එය අසාර්ථක වීමෙන් අනතුරුව 57 වන සේනාංකයට දැනුම් දීමෙන් අනතුරුව එහි සේනංකාධිපති මේජර් ජෙනරල් ජේ.පී.සී. පීරිස් විසින් 9 වන විජයබාහු පාබල රෙජිමේන්තුවේ සෙබලුන් පිරිසක් අදාල ගින්න නිවාදැමීම සඳහා යොමුකරනු ලැබීය.

අනතුරුව ගින්න නිවාදැමීම සඳහා කිලිනොච්චිය ගිනිනිවන ඒකකයටද දැනුම් දී එහි ජල බවුසරද ආධාරයෙන් පැය කිහිපයක ප්‍රයත්නයකින් අනතුරුව ගින්න නිවා දැමීමට කටයුතු කෙරුණි.

අදාල ගින්න ඇතිවූවේ කෙසේද යන්න මෙතෙක් අනාවරනය වී නොමැති වී ඇති අතර පවතින අධික පෑවිල්ල හේතුවෙන් ගෙවතු හෝ අවට පරිසරය ගිනිතැබීමෙන් වලකින ලෙසටත් උතුරේ ජනතාවගෙන් ආරක්ෂක අංශ වැඩිදුරටත් ඉල්ලා සිටියි.

  • වන්නි රොමේෂ් මධුෂංක
Subscribe
Notify of
0 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

තහනම් කල බොර තෙල් නැව නැවතත් මෙරටට . . .

Mon Aug 7 , 2023
නීතිපතිවරයා විසින් ශ්‍රී ලංකාවට ඇතුළුවීම තහනම් කරන ලද බොර තෙල් නැවක් එම නියෝග නොතකමින් නැවතත් මෙරටට පැමිණීමට කටයුතු කරමින් ඇතැයි වාර්තා වෙයි. එළඹෙන දෙසැම්බර් මාසයේදී ඒ හරහා බොරතෙල් ගොඩබෑමට කටයුතු කරමින් සිටින බව සඳහන්ය. මෙම කොන්ත්‍රාත්තුව ලබා දී තිබියදී නීතිපතිවරයා විසින් එම නැව මෙරටට ඇතුළුවීම තහනම් කර ඇති අතර ඒ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x