මෝටර් රථ වංචාවක් එළියට . . .

මෝටර් රථ ප්‍රවාහන දෙපාර්තමේන්තුවේ ලියා පදිංචි වාහන අංක  හිමියන්ගේ නියම නම් දත්ත පද්ධතියෙන් වංචනික ලෙස ඉවත් කර ඒ වෙනුවෙනට වෙනත් පුද්ගලයන්ගේ නම් ඇතුළත් කරමින් රුපියල් ලක්ෂ ගණනින් මුදල් උපැයු එහි ලේඛනාගාරයේ සේවකයකු අද  (10) නාරහේන්පිට දී පානදුර වලාන දුෂණ මර්දන ප්‍රහාරක ඒකකය මගින් අත්අඩංගුවට ගනු ලැබ ඇත.

සැකකරු අත්අඩංගුවට ගත් අවස්ථාවේදී ඔහු  භාවිතා කළ රුපියල් කෝටි  2 ට ආසන්න වටිනා සුඛෝපභෝගී මෝටර් රථයක් පොලිසිය බාරයට ගෙන ඇත.

භාවිතයට නොසුදුසු බවට නිර්දේශ කරමින්  ධාවයෙන් ඉවත් කරන වාහන අංක වලට   නියම හිමිකරුවන්ගේ නම්  ඉවත් කර   වෙනත් පුද්ගලයන්ගේ නම් ඇතුළත් කිරීමෙන් කාලයක සිට එහි සේවකයන් පිරිසක් විසින් මෙම වංචාව සිදුකර ඇති බවද පොලිසිය පවසයි.

ශ්‍රි ලංකාවේ ධාවනය  වන වාහන 400 ට අධික ප්‍රමාණයක අයිතිකරුවන් වශයෙන් මොටර් රථ දෙපාර්තමේන්තුවේ ලියාපදිංචි වී ඇත්තේ ව්‍යාජ පුද්ගලයන්ගේ නම්  බවට අනාවරණය වී ඇතැයි ද පොලිසිය කියයි.

  • ඉන්දිකා රාමනායක
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

මහින්ද - රනිල් හමුවේ . . .

Thu Aug 10 , 2023
දෙහිවල ගල්කිස්ස හිටපු නගරාධිපතිවරයකු වන ධනසිරි අමරතුංගගේ දියණියගේ විවාහ මංගල උත්සවය පසුගිය ඉරිදා කොළඹ තරු පන්තියේ හෝටලකදී පැවැත්විනණි.  ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ, හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ ඇතුළු මැති ඇමැතිවරුන් රැසක් මෙම උත්සවයට ඇරයුම් ලබා තිබිණි. ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ, හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ, ශිරන්ති රාජපක්ෂ, රවි කරුණානායක, මෙලා කරුණානායක, රෝසි සේනානායක, කංචන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x