ගුවන්තොටුපළේදී සිදුවන ප්‍රමාදයන් අවම කිරීමට පියවර . . .

කටුනායක ගුවන්තොටුපළේදී සිදුවන ප්‍රමාදයන් අවම කිරීමට තීරණය කර තිබේ.

ඒ, වරාය හා නාවික අමාත්‍ය නිමල් සිරිපාල ද සිල්වාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් ගුවන්තොටුපළ ගුවන් සේවා සමාගම හා ශ්‍රී ලන්කන් ගුවන් සේවය අතර ඇති ගැටලු හා ගුවන් ක්ෂේත්‍රයේ ප්‍රගතිය පිළිබඳව පැවති සමාලෝචනයකදී ය.

එහිදී කටුනායක ගුවන්තොටුපළේදි මගීන් අවස්ථා දෙකකදී පරීක්ෂා කිරීමේදි ඇතිවන අපහසුතාවන් වළක්වා ගැනීමට, මෙරට ජාතික ආරක්ෂාවට තර්ජනයක් ඇති නොවන පරිදි එක් ස්ථානයකින් විධිමත්ව පරීක්ෂා කිරිමට අවශ්‍ය කටයුතු කිරීම සදහා සියලු යටිතල පහසුකම් සම්පාදනය කිරීමට තීරණය කර ඇත.

ඒ අනුව, එය සැප්තැම්බර් මාසයේ සිට ආරම්භ කිරිමට අමාත්‍යවරයා විසින් උපදෙස් දෙනු ලැබ තිබේ.

ඊට අමතරව ශ්‍රීලන්කන් ගුවන් සේවය, ගුවන්තොටුපළ හා ගුවන් සේවා සමාගම සාමූහිකව කටයුතු කළ යුතු බව ත් ශ්‍රී ලංකා ගුවන් ක්ෂේත්‍රයේ උන්නතිය රඳා පවතින්නේ මෙම ආයතන දෙකේ ඒකාබද්ධ මෙහෙයුම්වල ඵලදායිතාවය මත බව ත් අමාත්‍යවරයා එම අවස්ථාවේදී අවධාරණය කර ඇත.

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

චන්ද්‍රිකා වැවේ සොරොව්ව වසා දමයි . . .

Mon Aug 14 , 2023
උඩවලව ජලාශයෙන් ජලය නිකුත් කරන චන්ද්‍රිකා වැවේ  චන්ද්‍රිකා වැව කොට්ඨාශයට තීරණය වූ පරිදි හෙට 15 දක්වා ජලය ලබාදී මට මහවැලි බලධාරීන් සහ ගොවි නායකයන් අතර සාකච්ඡාවකින් පසුව තීරණය වී තිබිණි. එහෙත් අද පෙරවරු 9ට පමණ ගොවි නායකයන් කිසිවෙකුට නොදන්වා මහවැලි අධිකාරිය මගින් චන්ද්‍රිකා වැවේ ඇල මාර්ගය වසා දමා තිබිණි. ඒ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x