කටුමාන වැවෙන් ජලය ලබා ගන්න පිරිසගෙන් ඉල්ලීමක් . . .

නුවරඑළිය දිස්ත්‍රික්කයට අයත් නුවරඑළිය කටුමාන වැව ආසන්නයේ සිට හග්ගල දක්වා වු රජයේ රක්ෂිතයට සතුන්ගේ මළ ද්‍රව්‍ය හා කැළි කසල බැහැර කිරීම හේතුවෙන් දැඩි පාරිසරික විනාශයක් වෙමින් පවතින බව ජනතාව පවසයි.

රජයේ අධි රක්ෂිතයක් වන මෙම රක්ෂිත ප්‍රදේශය වැලිමඩ – නුවරඑළිය ප්‍රධාන මාර්ගය ආසන්නයේ හග්ගල උද්භිද උද්‍යානයට ඉදිරිපසින් පිහිටා ඇත. කටුමාන වැවේ සිට ජලය මෙම රක්ෂිතය හරහා පිහිටි ඇළ මාර්ගයෙන් වැලිමඩ බොරගස් ප්‍රදේශයට හා ඌව පරණගම ගලහගම ප්‍රදේශ වලට ගලා යන අතර ජනතාව එම ජලය වගා කටයුතු සදහා භාවිතා කරන අතර ඇතැම් ජනතාව මෙම ජලය පානීය ජලය ලෙසද භාවිතා කරන බවත් ජනතාව පවසයි.

මෙම රක්ෂිත ප්‍රදේශයට මළ සතුන්ගේ සම් , අස්ති කොටස් හා සතුන්ගේ විවිධ ශරීර කොටස්ද ප්ලාස්ටික් ඇතුළු නොයෙක් කැළි කසලද ඇතැම් පිරිස් විසින් ගෙනවිත් දමා ඇති බව එහි ගිය අපට දැකගන්නට ලැබුණු අතර ප්‍රදේශවාසින් කියා සිටින්නේ මේ ගැන බලධාරින්ගේ අවධානයක් යොමුව නොමැති බවයි.

එම නිසා බලධාරින්ගේ අවධානය මේ සම්බන්ධව යොමු කර මෙම පරිසර විනාශය නවතා ලීමට යම් වැඩපිළිවෙලක් කඩිනමින් සකස් කරන ලෙස මෙම කටුමාන වැවෙන් ජලය ලබා ගෙන විවිධ කටයුතු සදහා භාවිතා කරන පිරිස් ඉල්ලා සිටි.

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ණය වී සැඟව සිටි තේ ව්‍යාපාරිකයා මාට්ටු . . .

Sat Aug 19 , 2023
දෙනියායෙ බැංකුවකින් මුදල් රැගෙන නිවසට පැමිණෙන බව කියා අතුරුදන්ව සිටී සිටි තේ දළු ව්‍යාපාරිකයා නුගේගොඩ දෙල්කඳ ව්‍යාපාරික මිතුරකුගේ නිවසේ සැඟව සිටියදී අත්අඩංගුවට ගත් බව මිරිහාන මූලස්ථාන පොලීසිය සඳහන් කරයි. එම මිතුරා ද පොලිසිය මගින් අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත. සැකකරු දෙනියායේ සිට පැමිණි තිරෝද රථය ද පොලිස් බාරයට ගෙන ඇත. මිරිහාන මූලස්ථාන ප්‍රධාන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x