ශ්‍රී ලංකාවට එන අලුත්ම ගුවන් සේවය . . .

ඊශ්‍රායලයේ අකිරා ගුවන් සේවය ඔක්තෝබර් 31 සිට සතියකට දෙවරක් ශ්‍රී ලංකාවට සෘජු ගුවන් ගමන් සිදු කිරීමට නියමිත බව සංචාරක හා ඉඩම් අමාත්‍ය හරින් ප්‍රනාන්දු පවසයි.

පසුගිය 19 වනදා හිල්ටන් හෝටල් සමූහයේ අති සුඛෝපභෝගී හෝටලය වන හිල්ටන් යාල රිසෝර්ට් (Hilton Yala Resort) හෝටලය විවෘත කිරීමේ උත්සව අවස්ථාවට එක්වෙමින් අමාත්‍යවරයා මේ බව කියා සිටියේය.

“සංචාරක ව්‍යාපාරයේ ප්‍රවර්ධනය වෙනුවෙන් ජනාධිපතිතුමාගේ මගපෙන්වීමෙන් අප වැඩසටහන් රැසක් ක්‍රියාත්මක කර තිබෙනවා. අද සංචාරකයන් වැඩි වශයෙන් මෙරටට පැමිණීමට පටන් ගෙන තිබෙනවා.

ජනාධිපතිතුමා සිදු කළ ඉන්දීය සංචාරයේ ප්‍රතිඵලයක් ලෙස අද වැඩිම සංචාරයකයන් ප්‍රමාණයක් අපේ රටට පැමිණෙන්නේ ඉන්දියාවෙන්. ඒ වගේම තුන්වනුව ඉහළම සංචාරකයන් ප්‍රමාණයක් චීනයෙන් අපේ රටට පැමිණෙනවා. සියලුම ගුවන් සමාගම් නැවත ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණීමට පටන්ගෙන තිබෙන අතර කටාර් එයාර්වේස් දැනට දිනකට හය වතාවක් ශ්‍රී ලංකාවට ගුවන් ගමන් සිදු කරනවා.

තුර්කි ගුවන් සේවයද ශ්‍රී ලංකාවට ගුවන් ගමන් සිදු කරන අතර සිංගප්පූරු ගුවන් සේවය සතියේ දින හතේම මෙරටට පැමිණෙනවා. ඊශ්‍රායලයේ අකිරා ගුවන් සේවය ඔක්තෝබර් 31 සිට සතියකට දෙවරක් ශ්‍රී ලංකාවට සෘජු ගුවන් ගමන් සිදු කිරීමට නියමිත බව ප්‍රකාශ කර තිබෙනවා. තවත් බොහෝ ගුවන් ගමන් සේවා ඉදිරියේ දී වැඩි කිරීමට සැලසුම් කර තිබෙනවා. අපේ ගුවන් සේවා සතියකට 80 වතාවක් පමණ ඉන්දියාවට ගුවන් ගමන් සිදු කරනවා.”

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

තව මාස දෙකක් වැස්ස නෑ . . .

Mon Aug 21 , 2023
ඔක්තෝබර් මාසය වනතුරු මහ වැසි බලාපොරොත්තු විය නොහැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුවේ අධ්‍යක්ෂිකා (අනාවැකිකරණ) ශිරෝමණි ජයවර්ධන  ලංකාදීපයට පැවසුවාය. සාමාන්‍යයෙන් දිවයිනේ බොහෝ ප්‍රදේශවලට මහ වැසි ඇද හැලෙන්නේ ඔක්තෝබර් නොවැම්බර් මාසවලදී බවද ඇය කීවාය. සාමාන්‍යයෙන් අගෝස්තු  දිවයිනට සැලකිය යුතු වර්ෂාපතනයක් නොලැබෙන  මාසයක් බව පැවසූ ජයවර්ධන  එල්නිනෝ තත්වය හේතුවෙන්  මෙවර එය ප්‍රබලවූ බවද […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x