පාර්ලිමේන්තුවේ ඔත්තුකාරයෙක් . . .

චීනය වෙනුවෙන් ඔත්තු බැලූ බ්‍රිතාන්‍ය පාර්ලිමේන්තු පර්යේෂකයෙකු අත්අඩංගුවට ගෙන තිබෙනවා. මෙම ඔත්තුකරුට බ්‍රිතාන්‍යයේ පාලක පක්ෂය වන කන්සර්වේටිව් පක්ෂය නියෝජනය කරන පාර්ලිමේන්තු සභිකයින් කිහිපදෙනෙකු සමග සබඳතා පවසතින බවයි වාර්තා වී ඇත්තේ.

එම දේශ්පාලන ප්‍රභලයින් අතර බ්‍රිතාන්‍යයේ ආරක්ෂක අමාත්‍ය ටොම් ටුගෙන්දාට් සහ විදේශ කටයුතු කමිටු සභාපති ඇලිසියා කර්න්ස් ද වනවා.

එමෙන්ම ඔත්තුකරු සමග සබඳතා පැවැත්වූ තවත් ප්‍රභලයින් කිහිපදෙනෙකු පිලිබඳ අනාවරණ වෙමින් ඇති බවයි විදෙස් මාධ්‍ය පැවසුවේ.

අදාළ ඔත්තුකරු ලන්ඩන් පොලීසිය මගින් අත්අඩංගුවට ගෙන ඇති අතර ඔහුට සහය පළ කළ තවත් අයෙකු ද පොලිස් අත්අඩංගුවට ගෙන තිබෙනවා.

  • Gagana

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ආහාර පිසීම සඳහා ඇලුමිනියම් භාණ්ඩ භාවිතා කිරීම . . .

Tue Sep 12 , 2023
දැන් නම්  කුකර් එකක් නැති ගෙයක් හොයාගන්න නැහැ.  බත් උයන්න, මස් තම්බන්න වගේ දේවල් සඳහා අපේ අය බහුලව භාවිතා  කරන්නේ ඇලුමිනියම්  කුකර් තමයි.   නමුත් මේ තුල ශරීරයට  ඉතා අහිතකර බොහෝ දේ ඇති බව බොහෝ දෙනෙක් දන්නේ නැහැ, අන්න ඒ නිසා අද අපි මේ වීඩියෝ එකෙන් බලන්න යන්නේ ආහාර පිසීම සඳහා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x