මහ බැංකුවට නව පාලක මණ්ඩලයක් . . .

මෑතකදී නීතිගතකරනු ලැබූ 2023 අංක 16 දරන ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකු පනතෙහි විධිවිධාන යටතේ පිහිටුවන ලද ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවේ නව පාලක මණ්ඩලය මේ වනවිට පත් කර තිබේ.

එහි සභාපතිත්වය මහ බැංකු අධිපති ආචාර්ය නන්දලාල් වීරසිංහ විසින් දරන අතර ජනාධිපති නීතීඥ සංජීව ජයවර්ධන, නිහාල් ෆොන්සේකා, ආචාර්ය රවී රත්නායක සහ අනුෂ්ක විජේසිංහ යන අය නව පාලක මණ්ඩලයේ සාමාජිකයින් ලෙස පත් කර ඇත.

මෙම සාමාජිකයින් මහ බැංකුවෙහි මුදල් ප්‍රතිපත්ත මණ්ඩලයෙහිද සමාජිකත්වය දරනු ලැබේ.

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

චීන ගෙවල් කලාකරුවන්ටත් . . .

Sun Sep 24 , 2023
අඩු ආදායම්ලාභීන්ට , කෘතහස්ත කලාකරුවන්ට හා මාධ්‍යවේදීන් සඳහා  චීන රජයේ ආධාර මත ඉදිකරනු ලබන නිවාස ඒකක 1996 ට ආදල ගිවිසුම ලබන මාසයේදී අත්සන් කරන බව නාගරික සංවර්ධන හා නිවාස අමාත්‍යංශය පවසයි. ලබන මාසයේදී චීනයේ බීජිං නුවරදී පැවැත්වෙන “සහයෝගීතාවය සඳහා වන මාර්ග මුල පිරීම” (BRI) සමුළුව අතරතුරදී අදාල ගිවිසුම අත්සන් කරන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x