දිවයින පුරා පාසල් ඉදිරිපිට ගුරුවරුන් අද විරෝධතාවක . . .

ගුරු වෘත්තීය සමිති අද (ඔක්. 27) දිවයින පුරා පාසල් ඉදිරිපිට උද්ඝෝෂණ ව්‍යාපාරයක් සංවිධානය කර ඇති බව ලංකා ගුරු සංගමයේ සභාපති ජෝසෆ් ස්ටාලින් පවසයි.

mawbima.lk සිදු කළ විමසීමකදී ඔහු මේ බව සඳහන් කළේ ය.

පාසල් නිම වීමෙන් පසු සවස 1:30ට පාසල් ඉදිරිපිට මෙම උද්ඝෝෂණ ව්‍යාපාරය පැවැත්වීමට නියමිත ය.

ඔක්තෝබර් 24 වන දා පැවති ගුරු උද්ඝෝෂණ ව්‍යාපාරයට එරෙහිව රජය ගත් මර්දනකාරී ක්‍රියා පිළිවෙතට විරෝධය දැක්වීමට සහ උද්ඝෝෂණ සිදු කිරීම ජනතාවගේ අයිතියක් බැවින් උද්ඝෝෂණ ව්‍යාපාර මර්දනය කිරීමට භාවිත කරන නීතියට විරෝධය පළ කිරීම මෙම උද්ඝෝෂණ ව්‍යාපාරයෙහි අරමුණු බව ඔහු තවදුරට ත් සඳහන් කළේ ය.

ලංකා ගුරු සංගමයේ සභාපතිවරයා සඳහන් කළේ, නොවැම්බර් 13 අයවැයෙන් ගුරුවරුන්ගේ පවතින ගැටලවලට ජය විසඳුම් ලබා නොදෙන්නේ නම් අනෙකුත් පොදු ක්ෂේත්‍ර සමග එක්ව ක්‍රියාමාර්ග ගන්නා බව ය.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

මන්ත්‍රී නීති විභාගයේදී කොපි කරලා . . .

Fri Oct 27 , 2023
නීති විද්‍යාල ප්‍රවේශ තරග විභාගයේදී පිළිතුරු සටහන් තොගයක් ළඟ තබාගෙන පිළිතුරු ලියූ බව පැවසෙන දකුණු පළාතේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරයකු සම්බන්ධයෙන් පරීක්ෂණයක් ආරම්භ කර ඇති බව විශ්වාස කටයුතු ආරංචි මාර්ගවලින්  පැවසේ. නීති විද්‍යාල විද්‍යාල ප්‍රවේශ විභාගය විභාග දෙපාර්තමේන්තුව විසින් පවත්වනු ලබන්නේ දැඩි විභාග කොන්දේසි යටතේය. මෙම මන්ත්‍රීවරයා සටහන් තොගයක් ළඟ තබාගෙන විභාගයට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x