නාමල් රාජපක්ෂ නිදොස් ‌කර ‌නිදහස් කරයි . . .

මුදල් විශුද්ධිකරණය කළ බවට චෝදනා කරමින් ගොනු කළ නඩුවෙන් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී නාමල් රාජපක්ෂ ඇතුළු සියළු විත්තිකරුවන් නිදොස් කර නිදහස් කර තිබේ.

කොළඹ මහාධිකරණය එම නියෝගය ක‌ළේ සාක්ෂි කැඳවීමකින් තොරවය.

පැමිණිල්ලේ සාක්ෂි අධිකරණයට පිළිගත නොහැකි සහ විශ්වාසයෙන් තොර බවත්, අධිකරණය සලකා බලන්නේ විත්තිකරුවන්ගේ තරාතිරම නොව ඔවුන්ට එරෙහි චෝදනා සනාථ කළ හැකි සාක්ෂි පමණක් බවත් කොළඹ මහාධිකරණ විනිසුරු නවරත්න මාරසිංහ  පෙන්වාදුන්නේය.

මෙම නඩුව ගොනු කර තිබෙන්නේ, නාමල් රාජපක්ෂ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරයෙක් ලෙස අයථා ලෙස ඉපයූ රුපියල් මිලියන 30 ක් ගවර්ස් කෝපරේට් සමාගමේ යෙදවීමෙන් මුදල් විශුද්ධිකරණය වැලැක්වීමේ පනත යටතේ වරදක් කළ බවට චෝදනා කරමින්ය.

ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ හිටපු පාර්ලමේන්තු මන්ත්‍රී වසන්ත සමරසිංහ මෙම නඩුව ගොනුකර තිබුණි.

එමෙන්ම, විනිසුරුවරයා නියෝග කළේ එම නඩුවේ දෙවන සහ සිව්වන විත්තිකරුවන්ට පනවා ඇති විදෙස් ගමන් තහනම වහාම ඉවත් කරන ලෙස ය.

අධිකරණය මග හැර සිටි දෙවන විත්තිකරු ප්‍රභාත් කරුණාජීව අත්අඩංගුවට ගැනීමට නිකුත් කළ විවෘත වරෙන්තු ආපසු කැඳවීමට ද විනිසුරුවරයා නියෝග කර තිබේ.

  • dinamina
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

මෛත්‍රීගේ වත්කම් සොයන්න නියෝග . . .

Thu Nov 2 , 2023
පාස්කු ඉරුදින ත්‍රස්ත ප්‍රහාර සිද්ධියට අදාළව ගොනුකෙරුණු මූලික අයිතිවාසිකම් පෙත්සම්වලට අදාළ වන්දි සම්පූර්ණයෙන්ම ගෙවීමට අපොහොසත් වූ හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන, හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් හේමසිරි ප්‍රනාන්දු, හිටපු පොලිස්පති පූජිත් ජයසුන්දර සහ රාජ්‍ය බුද්ධි සේවයේ හිටපු ප්‍රධානී නිලන්ත ජයවර්ධන යන අය විසින් තම වත්කම් හා බැරකම් දිවුරුම් ප්‍රකාශයක් මාර්ගයෙන් අධිකරණයට ඉදිරිපත් කළ යුතු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x