කෝඩි ජොන්සන් ඔහුගේ පළමු රට ගුවන් ධාවන නායකයා ලකුණු කරයි: ‘වටිනා දෙයක් සාක්ෂාත් කර ගැනීම කලාතුරකිනි පහසු කාර්යයක්’

කෝඩි ජොන්සන් මත ඔහුගේ පළමු අංක 1 ලබා ගනී දැන්වීම් පුවරුවගේ රට ගුවන් වාදනය ප්‍රස්ථාරය (මාර්තු 26 දිනැති), ” ‘ඔබට නොහැකි වන තුරු” සමඟ. ලුමිනේට්, කලින් MRC දත්ත වලට අනුව, මාර්තු 20 න් අවසන් වන සතිය තුළ ගීතය 14% කින් ප්‍රේක්ෂක ප්‍රතිචාර මිලියන 25.4 දක්වා වැඩි විය.

මෙම ගීතය Matt Rogers සහ Ben Stennis විසින් රචනා කරන ලද අතර Trent Wilmon විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලදී.

ජොන්සන් මෙසේ පවසයි දැන්වීම් පුවරුව. “මගේ රට සංගීත සන්නාමය අංක 1 හිට් එකක් ලබා ගැනීම සඳහා මට්ටමින් වාදනය කිරීම අරමුණු කරගනිමින් මම මඟ දිගේ ඇති සෑම බාර් එකක්, හෝන්කි-ටොන්ක්, රාත්‍රී සමාජ ශාලාවක් සහ උත්සවයක්ම වාදනය කළෙමි. දෙවියන් වහන්සේගේ කාලය පරිපූර්ණයි, අපි මෙහි සිටිමු.

ඔහු තවදුරටත් මෙසේ කියයි, “මෙම ස්ථානයට යන මාර්ගය සැමවිටම පහසු හෝ විනෝදජනක නොවීය, නමුත් සාක්ෂාත් කර ගැනීම වටී යමක් පහසු කාර්යයක් වන්නේ කලාතුරකිනි. මටත් මගේ පවුලේ අයටත් මෙවැනි සුවිශේෂී ගීතයක් ‘ ‘ඔබට බැරි වනතුරු’ නිර්මාණය කිරීමට අත දුන් සැමට ස්තුතියි. එය අපට ලෝකය අදහස් කරයි. ”

34 හැවිරිදි ජොන්සන්, ටෙක්සාස් හි සෙබස්ටොපෝල්හි සිට, ඔහුගේ පළමු අංක 1 හිමිකර ගන්නේ, ඔහුගේ හයවැනි වරට Country Airplay හි පෙනී සිටීමෙනි. ඔහු “ඔන් මයි වේ ටු යූ” (අංක. 11, ජූනි 2019) සමඟින් ඔහුගේ පැරණි උසස් භාවය සටහන් කළේය – වෝනර් මියුසික් නැෂ්විල් සමඟ අත්සන් කිරීමෙන් පසු ඔහුගේ පළමු ගීතය. ඔහුගේ පළමු ප්‍රස්ථාර ප්‍රවේශය වන “මම කවුද” 2017 මැයි මාසයේදී අංක 40 ට ළඟා විය. “නොහැකි” යනු 2020 දෙසැම්බරයේ අංක 34ට පැමිණි Reba McEntire, “Dear Rodeo” සමඟ ජොන්සන්ගේ සහයෝගීතාවයෙන් පසුවය.

 

“බැරි” යනු ජොන්සන්ගේ ප්‍රධාන ගීතයයි මානව: ද්විත්ව ඇල්බමයපසුගිය ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී Top Country Albums වෙත එහි අංක 3 ඉහළට පැමිණ, ඔහුගේ සිව්වන ඉහළම 10 සලකුණු කරමින්. මාර්තු 26 දිනැති ප්‍රස්ථාරයේ, කට්ටලය 10-9 දක්වා, 3% කින් ඉහළ ගොස් සති අන්තයේ උපයා ඇති සමාන ඇල්බම ඒකක 9,000 දක්වා ඉහළ ගියේය. මාර්තු 17.

ධාවන පථය ඉහළට උණුසුම් රට ගීත සිව්වන සතිය සඳහා රට ඩිජිටල් ගීත අලෙවිය පාලනය කරන බැවින්, හතරවන රාමුව සඳහා, බාගත කිරීම් 8,400 දක්වා 48% කින් වැඩි වී ඇත. (එය මාර්තු 4-17 iTunes Store හි ශත 69 දක්වා වට්ටම් කරන ලදී.) එය ලුහුබැඳීමේ සතිය තුළ එක්සත් ජනපද ප්‍රවාහ මිලියන 7.8 ක් අතිරේකව සම්බන්ධ කර ඇත.

වාර්තා-බැදීමේ වාර්තාව

Morgan Wallen ගේ දෙවන LP, භයානක: ද්විත්ව ඇල්බමය, නීති ඉහළම රට ඇල්බම වාර්තාගත ගැළපෙන 50 වැනි සතිය සඳහා. මාර්තු 7 වන දින 2022 ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි මියුසික් (ඒසීඑම්) සම්මාන උළෙලේදී වසරේ ඇල්බමය සඳහා ජයග්‍රහණය කළ කට්ටලය – මාර්තු 17න් අවසන් වන සතිය තුළ සමාන ඒකක 46,000ක් (1%කින් ඉහළ ගොස්) උපයා ඇත.

1964 ජනවාරි මාසයේදී Top Country Albums එළිදැක්වීම දක්වා ආලය කිරීම, භයානකයි ලූක් කොම්බ්ස්ගේ පාලන සමයට සමාන වේ මෙය ඔබ සඳහා ය සහ ශානියා ට්වේන්ගේ මේ පැත්තට එන්නපිළිවෙලින් 2017 ජූනි සහ 1997 නොවැම්බර් මාසයේ ආරම්භ වේ.

ගීත 30 ක් ක්රීඩා කිරීම, භයානකයි Top Country Albums, මෙන්ම all-genre හි අංක 1 ස්ථානයට පත් විය දැන්වීම් පුවරුව 2002021 ජනවාරි 23 දිනැති ප්‍රස්ථාරවල ඒකක 265,000ක් සමඟ.

මේ අතර, වත්මන් භයානකයි “Wasted On You” ගීතය Country Airplay මත 35-27ක් පනියි (මිලියන 3.9, 64% වැඩි).

‘කියන්න’ බොහෝ දේ

Cole Swindell සහ Lainey Wilson ගේ “Never Say Never” Hot Country Songs (11-8) සහ Country Airplay (12-9) යන දෙකෙහිම හොඳම 10 දෙනා අතරට පිවිසෙයි. යුගලය Country Airplay වාර්තාකරුවන් අතර 21% ක ප්‍රතිපෝෂණ මිලියන 16.2 ක් උපයා, ප්‍රවාහ මිලියන 6.1 ක් ලබා ගත් අතර 3,200 ක් (57% කින් වැඩි) අලෙවි විය.

Swindell සෑම ලැයිස්තුවකම ඔහුගේ 11 වැනි හොඳම 10 එකතු කරයි. ඔහුගේ නවතම අනුගමන “Single Saturday Night” එය ඔහුගේ හයවන රට ගුවන් තොටුපළ අංක 1 බවට පත් වූ අතර පසුගිය ජූලි මාසයේ Hot Country Songs හි අංක 4 දක්වා ඉහළ ගියේය.

මාර්තු 7 ACM සම්මාන උළෙලට පෙර වසරේ නව කාන්තා කලාකරුවා සඳහා ජයග්‍රහණය කළ විල්සන්, උත්සවයේදී ඇයගේ මංගල ගීතය වන “Things a Man Oughta Know” – වසරේ ගීතය සඳහා ජයග්‍රහණය කළාය. පසුගිය සැප්තැම්බරයේ “Things” විසින් Country Airplay මෙහෙයවූ අතර Hot Country Songs හි අංක 3 ට පැමිණීමෙන් පසුව, ඇය එක් එක් සංඛ්‍යාවෙන් ඇයගේ දෙවන ඉහළම 10s උපයා ගනී.

‘නිවස’ ධාවනය

Elle King සහ Miranda Lambert ගේ “Brunk (and I Don’t Wanna Go Home)” Hot Country Songs Top 10 (12-10) අතරට පැමිණේ. Country Airplay හි, එය 4-3 (මිලියන 21.6, 7% කින් ඉහළ යයි), ප්‍රවාහ මිලියන 4.3 ක් ක්‍රීඩා කරන අතර 2,300 විකුණා ඇත.

කිං ඇගේ දෙවන හොට් කන්ට්‍රි සිංදු ටොප් 10 ට හිමිකම් කියයි, ඩයර්ක්ස් බෙන්ට්ලිගේ “ගැහැණු ළමයින් සඳහා වෙනස්” (අංක 3, 2016) හි ඇගේ විශේෂාංගය අනුගමනය කරයි. Lambert ඇගේ 17 වැනි ඉහළම 10 එකතු කරන අතර පසුගිය ජූනි මස අංක 6 ට ළඟා වූ “Setling Down” ට පසුව පළමුවැන්නා එකතු කරයි.

ඊට පෙර 2019 පෙබරවාරි මාසයේදී එහි 56 වැනි රාමුවේ අංක 10 ට නැඟුණු ක්‍රිස් ස්ටැප්ල්ටන්ගේ “කෝටිපතියා” ට පසුව, “බීමත්” එහි 55 වැනි සතියේදී හොට් කන්ට්‍රි ගීත 10 ට ඇතුළත් වේ අංක 4 හි උපරිම වේ.

“බීමත්” බහු-ආකෘති සහාය ලකුණු කර ඇත. එය Hot Rock & Alternative Songs හි අංක 4 සහ අංක 47 හි නව ඉහළ මට්ටම් කරා ළඟා විය. Billboard Hot 100 (මාර්තු 19), පසුගිය සැප්තැම්බරයේ වැඩිහිටි පොප් එයාර්ප්ලේ අංක 12 ට ළඟා වීමෙන් පසුව.

සහ ‘මේ’

Luke Combs ඔහුගේ අඛණ්ඩ 14 වැනි වෘත්තීය-ආරම්භක නියම තනි ගීතය Country Airplay Top 10 වෙත යවන්නේ “Doin’ This” 13-10 (මිලියන 15.2, 15%කින් ඉහළ යාම) ලෙසිනි. පෙර ධාවන පථ 13ම පාලනය වූ අතර, පසුගිය නොවැම්බරයේ “ඔබ මෙන් සීතල” ලකුණු ලබා ගත්හ.

Next Post

BTS හි 'බටර්' උණුසුම් ජනප්‍රිය ගීත ප්‍රස්ථාරයේ අංක 1 හි 14 වන සතිය සමඟ එහි වාර්තාව දිගු කරයි

Tue Mar 22 , 2022
BTS“බටර්” 14 වැනි සතිය වාර්තාගත ලෙස අංක 1 ට ළඟා වේ දැන්වීම් පුවරුවගේ Hot Trending Songs chart (මාර්තු 26 දිනැති), Twitter මගින් බල ගැන්වේ. ට්විටර් වෙත අනුව මාර්තු 11-17 දිනැති සමීක්ෂණයේ දී දකුණු කොරියානු සුපිරි තරුගේ ධාවන පථය ට්විටර් මිලියන 4.7 ක් (52% දක්වා) සමඟින් ඉදිරියෙන් සිටී. මාර්තු 14 වන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.