මහේල නැවතත් අයි.සී.සී. ක්‍රිකට් කමිටුවට

ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් කවුන්සිලයේ තීරණය

ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් කවුන්සිලයේ (අයි.සී.සී.) ක්‍රිකට් කමිටුව සඳහා ශ්‍රී ලංකා හිටපු ක්‍රිකට් නායක මහේල ජයවර්ධන නැවත වරක් පත්කර ඇත.

මහේල ජයවර්ධන අදාළ පිරිමි ක්‍රිකට් කමිටුව සඳහා එක්රැගෙන ඇත්තේ හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකු වෙනුවෙන් ලැබෙන අවස්ථාවයි. ඩුබායිහිදී පැවති ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් කවුන්සිලයේ රැස්වීමකදී මෙම තීරණය ගෙන ඇත.

මහේල ජයවර්ධනට අමතරව ක්‍රිකට් පුහුණුකරු ලෙසින් නවසීලන්ත ක්‍රිකට් පුහුණුකරු ගැරී ස්ටෙඩ්, ක්‍රිකට් ආයතනයක් නිෂ්පාදනය කරමින් ඉන්දීය ක්‍රිකට් පාලක මණ්ඩලයේ ජේ ෂා, ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් විනිසුරු වන ජොයෙල් විල්සන් සහ මැලිබෝන් ක්‍රිකට් පුහුණුකරුවෙකු ලෙසින් ජෙමී කොක්සද මෙම කමිටුවට පත් වේ.

ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් කවුන්සිලය මගින් තීරණ ගැනීමේදී මෙම උපදෙස් ක්‍රිකට් කමිටුව විසින් ලබා ගැනීමක් සිදුවන බව පැවසේ.

The post මහේල නැවතත් අයි.සී.සී. ක්‍රිකට් කමිටුව appeared first on අරුණ.

Next Post

ස්වාධීන වුණාට ඇමැති තනතුරු

Tue Apr 12 , 2022
බණ්ඩාර හා ජයරත්න කරපු දේ ආණ්ඩුවට සහය පලකිරීමෙන් ඉවත්ව පාර්ලිමේන්තුවේ ස්වාධීන මන්ත්‍රීවරුන් පිරිසකට අමාත්‍ය ධූර ලබාදීමේ සූදානමක් ඇති බවට තොරතුරු වාර්තා වේ. මෙම නව දිවුරුම් දීමේ අනාගත අමාත්‍යාංශය මණ්ඩලය පත් කිරීමේදී හෝ ඊට පෙර සිදු කිරීමට නියමිතව ඇත. මේ සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා වට කිහිපයක්ම පවතින බවට තොරතුරු වාර්තා. පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරු 40 […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.