ජාත්‍යන්තර ජෑස් දිනය 2022 සමස්ත තරු ගෝලීය ප්‍රසංගය සඳහා ස්ථානය සහ පෙළගැස්ම හෙළි කරයි

රටවල් 180කට වැඩි ප්‍රමාණයක් සහභාගී වීමට නියමිතය ජාත්‍යන්තර ජෑස් දිනය එක්සත් ජාතීන්ගේ සහාය ඇතිව 2022, සංවිධායකයින් සිකුරාදා (අප්‍රේල් 22) නිවේදනය කළේය. වාර්ෂික සැමරුම නැවත වරක් ඕල්-ස්ටාර් ග්ලෝබල් ප්‍රසංගයක් මගින් අවසන් කෙරෙනු ඇත, එහි පෙළගැස්ම මෙම වසරේ එවැනි ප්‍රභේද ප්‍රභූවරුන් ඇතුළත් වේ. මාකස් මිලර්, ග්රෙගරි පෝටර්, ඩේවිඩ් සැන්බෝර්න්, රවී කොල්ට්රේන්, ටෙරී ලයින් කැරින්ටන්, ෂෙමිකියා කෝප්ලන්ඩ් හා ලිස් රයිට්.

ප්‍රධාන සිදුවීම – සත්කාරක/කලා අධ්‍යක්ෂක විසින් මෙහෙයවනු ලැබේ හර්බි හැන්කොක් සහ සංගීත අධ්‍යක්ෂ ජෝන් බීස්ලි – අප්‍රේල් 30 වෙනිදා නිව් යෝර්ක්හි එක්සත් ජාතීන්ගේ මූලස්ථානයේදී පැවැත්වේ. ඊට අමතරව, එය jazzday.com, unesco.org, hancockinstitute.org, ජාත්‍යන්තරයේ සවස 5 ට ET ලොව පුරා වෙබ් විකාශනය කෙරේ. ජෑස් දවස YouTube සහ Facebook නාලිකා, UN Web TV සහ US රාජ්‍ය දෙපාර්තමේන්තුවේ අලෙවිසැල්.

“ලෝකයේ බොහෝ ප්‍රදේශවල ගැටුම් සහ බෙදීම් සමඟ, ජෑස් හි විශ්ව භාෂාව හරහා, අපගේ මෙම වසරේ සැමරුම සියලු ජාතීන්ට අයත් මිනිසුන්ට සුවය ලබා ගැනීමට, බලාපොරොත්තු වීමට සහ සාමය ඇති කිරීම සඳහා එකට වැඩ කිරීමට පෙළඹවිය හැකි බව මගේ බලාපොරොත්තුවයි,” හැන්කොක් පැවසීය. සිද්ධිය නිවේදනය කරමින් නිවේදනයක් නිකුත් කරමින්. ජෑස් නිරූපකය යුනෙස්කෝ අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් ඕඩ්‍රි අසෝලේ සමඟ ජාත්‍යන්තර ජෑස් දිනය සම-පුටුවන් දරයි. ඔහු ද සභාපතිත්වය දරයි හර්බි හැන්කොක් ජාත්‍යන්තර ජෑස් දිනය සංවිධානය කිරීමේ සහ ප්‍රවර්ධනය කිරීමේ යුනෙස්කෝවේ හවුල්කරුවා වන ජෑස් ආයතනය.

Azoulay අදහස් දක්වමින්, “Jazz සංවාද ශක්තිමත් කිරීමේ බලය, එකිනෙකා පිළිබඳ අපගේ අවබෝධය සහ අපගේ අන්‍යෝන්‍ය ගෞරවය සමඟ විශ්වීය පණිවිඩයක් ගෙන යයි. ලෝකය බහුවිධ අර්බුද සහ ගැටුම්වලින් පීඩා විඳිමින් සිටින බැවින්, මෙම ජාත්‍යන්තර දිනය සංගීතයට සහ සංස්කෘතියට සාමය සඳහා කෙතරම් දායක විය හැකිද යන්න ඉස්මතු කරයි.

ජාත්‍යන්තර ජෑස් දිනය සඳහා ආධාර සපයනු ලබන්නේ Doris Duke Charitable Foundation විසිනි. එක්සත් ජනපද ප්‍රාන්ත 50ම සහ ලොව පුරා රටවල් 50ක සැලසුම් කෙරෙන සිදුවීම් පිළිබඳ වැඩි විස්තර සඳහා, පිවිසෙන්න jazzday.com/events.

Next Post

Dominating Singles Lead Lady Vols Past Bama

Fri Apr 22 , 2022
දැවැන්ත කේවල තරගයකින් පෙරමුණ ගත් ජයග්‍රහණයෙන් පසුව, ටෙනසි ​​​​කාන්තා ටෙනිස් කණ්ඩායම 4-1ක් ලෙස ඇලබාමා පරාජය කළේය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.