බෙකී ජී සහ කැරොල් ජී ඩුවලිං ලේබල් තිබියදීත්, ‘මාමියි’ සඳහා අවසානයේ එක් වූ ආකාරය

බෙකී ජී හා කැරොල් ජී. ජී දෙක. සමාන්තර වෘත්තීය මාර්ග සහ සමාන වාසගම (හෝ මෙම අවස්ථාවේ දී, සමාන මුලකුරු) සමඟ, වයසට ආසන්න, ප්‍රභේදයට සමීප, තරු දෙකක් ඔබට කොපමණ වාරයක් ලැබේද?

ජී දෙක එකට පටිගත කරන්නේ කවදාද යන්න රසික රසිකාවියන් කල්පනා කිරීමට පටන් ගත්තේ කාලය පිළිබඳ ප්‍රශ්නයක් පමණි. එය 2018 දී බොහෝ දුරට සිදු විය, Becky G ගේ “Sin Pijama (No Pijamas)” සමගින්, Karol G විසින් සලකා බලන ලද ධාවන පථයක්, නමුත් අවසානයේ එය ඉහළ ගියේ නැත. එතැන් සිට, Gs දෙක එකට පටිගත කිරීමේ හැකියාව නොපැහැදිලි විය.

පෙබරවාරි 10 වෙනිදා ඒ සියල්ල වෙනස් විය, සුළු දැනුම්දීමකින් තොරව, සුපිරි තරු දෙදෙනා සහයෝගී තනි “Mamiii” අතහැර දැමූ විට ඔවුන්ගේ අන්‍යෝන්‍ය මිතුරෙකු විසින් නිෂ්පාදනය කර සම-රචනය කරන ලදී බෙර මත ඕවි, ගීතය – විෂ සහිත සම්බන්ධතාවයක් ජය ගැනීම පිළිබඳ බල ගීයක් – වේගයෙන් ජනප්‍රිය විය. අවසන් දිනයේ නිකුත් කළත් දැන්වීම් පුවරුවගේ ප්‍රස්ථාර ලුහුබැඳීමේ කාලය, ඊළඟ සතියේ “Mamiii” අංක 15 හි ආරම්භ විය. උණුසුම් 100, ඕනෑම කලාකරුවෙකු සඳහා ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළම ස්ථානය. සහ මත දැන්වීම් පුවරුවගේ උණුසුම් ලතින් ගීත ප්‍රස්ථාරයේ, එය අංක 1 ස්ථානයේ ආරම්භ වූ අතර, එය මෙතෙක් සති අටක් ප්‍රමුඛ ස්ථානයේ ගත කර ඇත.

ධාවන පථයේ ප්‍රස්ථාර-ඉහළ ධාවන පථය දිගටම කරගෙන යාම සඳහා වර්ධනය සඳහා තවමත් ඉඩ ඇති අතර ගම්‍යතාව නිවැරදි දිශාවට ගමන් කරයි: ඔවුන් දෙදෙනා එක්ව ප්‍රථම වතාවට “Mamiii” සජීවීව පසුගිය සති අන්තයේ Karol G’s Coachella කට්ටලය වන Becky G ගේ නව ඇල්බමය පැවැත්වීය. එස්කුමාස් Sony Music Latin (Kemosabe Records/RCA Records) මත මැයි 13 නිකුත් වීමට නියමිතයි, එහි “Mamiii” ඇතුළත් වනු ඇත, තවත් ප්‍රවර්ධනයක් ඇත.

බෙන් ටිෂ්කර් හා මාක් ජෝර්ඩන්Becky G ගේ සම-කළමනාකරුවන්, ප්‍රතිවාදී ලේබල් වලින් තරු දෙකක් (Becky G RCA/Sony, Karol G Universal Music Latino) මාසයකට අඩු කාලයකදී aa ගෝලීය හිට් ලිවීමට, නිෂ්පාදනය කිරීමට සහ මුදා හැරීමට සමත් වූ ආකාරය අපට කියන්න. වීඩියෝ එකක්වත් නැතුව අංක 1 ට.

පසුබිම

“අපි බෙකීව අවුරුදු 12ක් තිස්සේ කළමනාකරණය කරනවා, ඇයට වයස අවුරුදු 13 සිට,” ජෝර්ඩන් පවසයි. ටිෂ්කර් එකතු කරයි, “ඇය අපේ දුව වගේ.” දෙදෙනාට වෙනත් ව්‍යාපාර ඇත (ටිෂ්කර් ඔහුගේ බිරිඳ බෙකා සමඟ පුළුල් ඇස් විනෝදාස්වාදය අධීක්‍ෂණය කරයි සහ ජෝර්දානය විනෝදාස්වාද සමාගම වන රාජ්‍ය අධීක්ෂණය කරයි) නමුත් ඔවුන්ගේ ඒකාබද්ධ සමාගම වන WIP (බටහිර ඉන්දීය පැරිස්) හරහා බෙකී ජී සම කළමනාකරණය කරයි, එබැවින් ඔවුන්ගේ පසුබිම අනුව නම් කර ඇත: ටිෂ්කර් ප්‍රංශ, ජෝර්දානය බටහිර ඉන්දීය ඇමරිකානුවෙකි. WIP ලතින් තරු නිෂ්පාදක Edgar Barrera මෙන්ම Spreadlof, Vibarco සහ Angel22 වැනි කලාකරුවන් ද හසුරුවයි.

බෙන් ටිෂ්කර් සහ මාක් ජෝර්ඩන්

බෙන් ටිෂ්කර් සහ මාක් ජෝර්ඩන්

ලතින් සංගීතයට ඔවුන්ගේ පළමු පිවිසුම වූයේ ඉංග්‍රීසි භාෂාවෙන් සිය වෘත්තීය ජීවිතය දියත් කිරීමෙන් පසු ඇගේ මෙක්සිකානු පසුබිම හාරා බැලීමට තීරණය කළ බෙකී ජී ය. එම අවස්ථාවේදී, ටිෂ්කර් සහ ජෝර්දානය ලතින් සංස්කෘතිය තුළ ගිලී ඉගෙනීමට “නිහතමානී” වීමට තීරණය කළහ.

“බෙන් සහ මම අපටම කියා ගත්තෙමු, අපි නොදන්නා ග්‍රිංගෝ දෙදෙනෙක් -” ජෝර්ඩන් පවසයි.

ඔවුන්ට ලැබුණු පළමු උපදෙස් වලින් එකක් ලැබුණේ Sony Music Latin-Iberia සභාපතිවරයාගෙනි Afo Verde, කවුද ඔවුන්ට කිව්වේ: “එය අමතා කරන්න එපා. දුරකථනයෙන් කතා කර අපට කළ යුතු දේ පවසන ග්‍රිංගෝ නොවන්න. ගුවන් යානයකට නැග අපට කතා කරන්න. ජෝර්දානය පවසයි. “ඒ පළමු අවුරුද්දේ අපි 22 වතාවක් මයාමිවලට යන්න ඇති. අපි කිව්වා, ‘හරි, අපි ඔබ සමඟ ඉගෙන ගන්නෙමු, ඔබ අපේ හවුල්කරුවන් වීමට යනවා, අපි හවුල්කාරිත්වයෙන් තීරණ ගන්නෙමු.’ අපට ලතින් සංගීතය ගැන ඉගෙන ගැනීමට අවශ්‍ය වූ අතර අවශ්‍ය සබඳතා ඇති කර ගැනීමට අවශ්‍ය වූ අතර එමඟින් බෙකීට හොඳ වෘත්තියක් කිරීමට හැකි විය.

ගීතය

ජනවාරි මාසයේ දී, Becky G ගැඹුරු විය එස්කුමාස් Ovy on the Drums’ නීතිඥ ස්ටෙෆනි චොපූරියන්, ඔවි බෙකීට “පහරක්” ඇති බව ඔහුට පැවසීමට ටිෂ්කර් ඇමතුවා. “ඔහු බෙකීට පදය සහ ගායනය යවා ඇති අතර අපි සියල්ලෝම ගීතයට ආදරය කළෙමු,” චොපූරියන් පවසයි.

ටිෂ්කර් පසුව ඔවිට ධාවන පථයේ වැඩ කිරීමට බෙකී ජීගේ ලොස් ඇන්ජලීස් චිත්‍රාගාරයට ආරාධනා කළේය; එම අවස්ථාවේදී, ඔවුන් විවිධ පිරිමි කලාකරුවන් සමඟ සහයෝගීතාවයේ හැකියාවන් සාකච්ඡා කළහ. “දවස් දෙකකට පස්සේ එයා මට කතා කරනවා [and] කැරොල් දුරකථනයට සම්බන්ධ කරයි, ”චොපූරියන් සිහිපත් කරයි. “කැරොල් කිව්වා, ‘මම මේ වාර්තාවට කැමතියි'”

කැරොල් ජී ඇගේ ඉතා ලුණු සහිත පදය ලිව්වාය, එය බොහෝ දෙනා අර්ථකථනය කර ඇත්තේ ඇගේ හිටපු පුද්ගලයා ඉලක්ක කර ගත් එකක් ලෙස ය. අනුවෙල් ඒ.ඒ. ගායකයින් දෙදෙනා ජනවාරි මාසයේදී ලොස් ඇන්ජලීස් හි අවසාන වෙනස් කිරීම් සිදු කළහ.

“ඒ ගීතය එළියට එන්න දවස් 10කට කලින්,” ටිෂ්කර් සිනාසෙයි. “කවදා ද [Karol G’s manager] නෝවා අසාද් සම්බන්ධ වේ, එය ඉතා ඉක්මනින් යයි. වාර්තාව ඇසීමේ සිට, වාර්තාව නිකුත් වීමට මාසයක් ගත විය.

නිදහස්

නිසා එස්කුමාස් “Mamiii” එකට එන විට බොහෝ දුරට අවසන් වී ඇත, ලේබලයට තනි නිකුතුවට ඉඩ සැලසීම සඳහා එහි සැලසුම් ඉක්මනින් සකස් කිරීමට බල කෙරුනි. “සෝනි වෙත ලැබුණු ඇමතුම සිත්ගන්නා සුළු එකක් විය. එය වූයේ, ‘ඒයි, සැලැස්ම වෙනස් වෙමින් පවතී, අප සමඟ අමනාප නොවන්න,” ටිෂ්කර් පවසයි. සෝනි විසින් නිකුත් කරන ලද බෙකී ජී ධාවන පථයක කැරොල් ජීගේ පෙනුම සඳහා යුනිවර්සල් වෙතින් නිෂ්කාශනය ලබා ගැනීමට ඇති ලොකුම බාධාව කුමක්ද – ඉක්මනින් විසඳා ගත් බව ඔහු තවදුරටත් පවසයි. “අපි ඔවුන්ට අප සතුව ඇති දේ පැවසුවෙමු, සෑම ලේබලයකම මෙන්, ඔවුන් පැවසුවේ: ‘අපි නිෂ්කාශනය ලබා ගැනීමට යන බව අපට විශ්වාසද?”

ටිෂ්කර්ට ඉතා විශ්වාසයි, ඔහු අසාද් සමඟ “මයෝර්ස්” වෙත ආපසු යන අතර බෙකී ජී සහ ජනප්‍රියත්වයට පත් වූ අය සමඟ විශිෂ්ට සම්බන්ධතාවයක් පවත්වා ගෙන ගියේය. නරක හාවා 2017 සිට සහයෝගිතාව. “අපිට ලේබලයක් සම්බන්ධයෙන් ගැටලුවක් තිබේදැයි මම නෝවාගෙන් ඇසූ විට, ඔහු පැවසුවේ: ‘ඔබට මගේ වචනය තිබේ [that we won’t].’ තවද නෝවාගේ වචනයෙන් සියල්ල අදහස් වේ.”

කාලසටහන්ගත කිරීම සහ බලපෑම් කිරීමේ අරමුණු සඳහා, කැරොල් ජීගේ උපන්දිනය වන වැලන්ටයින් දිනයට පෙර ගීතය එළියට පැමිණීම කලාකරුවන් දෙදෙනාටම වැදගත් විය. පෙබරවාරි 8 වෙනිදා Becky G ගේ ගිණුමේ තනි පළ කිරීමකට සීමා වූ අවම ගොඩනැගීමක් තිබිය යුතු බව කලාකරුවන් දෙදෙනා අවධාරනය කළහ. ඊට අමතරව, එය ප්‍රවර්ධනය කිරීමට උදව් කිරීමට සංගීත වීඩියෝවක් නොතිබුණි.

අවසානයේ එය පහත වැටුණු විට, “Mamiii” ක්ෂණිකව සාර්ථක වූ අතර, Hot Latin Songs හි අංක 1 ස්ථානයට පත් වූ අතර, එය Becky G ගේ පළමු අංක 1 සහ Karol G ගේ සිව්වන ස්ථානය බවට පත් විය.

ව්‍යාපාර අනුව, ජෝර්ඩන් පවසන්නේ, “සියල්ල මැදින් බෙදී ඇත [between the two stars]. එය සැබෑ සහයෝගීතාවයක්, එය සැබෑ හවුල්කාරිත්වයක් වන අතර, ලේබල් ඔවුන්ගේ ගෞරවයට අනුව එය ඉතා වේගයෙන් ක්‍රියාත්මක විය.

පසුකාලීනව

මෙම සතියේ, “Mamiii” එහි සති අටේ Hot Latin Songs අංක 1 ස්ථානයට පත් වූ අතර, මෑතකදී අතහැර දැමූ සංගීත වීඩියෝවෙන් උත්ප්‍රාප්ත වී ඇත (එහි පෙරළියක් ලෙස, Mia Khalifa සහ Euphoria කලාකරුවන් වෙනුවට ඇන්ගස් ක්ලවුඩ් තරුව) සහ කැරොල් ජීගේ කෝචෙල්ලා ප්‍රසංගයේදී බෙකී ජීගේ ආරාධිත පෙනුමෙන්.

ඉන් ඔබ්බට, “Mamiii” යනු සංගීතමය ජනප්‍රියත්වයක් පමණක් නොව, සිදුවීමක් ද වන එම දුර්ලභ ගීතය – Karol G සහ Anuel ගේ භේදය වටා ඇති විශාල සමාජ කතාබහ සහ ගීතයේ පද කෙසේ හෝ විය හැකි යැයි අනුමාන කිරීම මගින් තවදුරටත් පෝෂණය වූ එකකි. ඒ ගැන සඳහනක් කරමින්. කෙසේ වෙතත්, ඒ සියල්ල Becky G හි ඉදිරි නිකුතුව සඳහා දැවැන්ත ඉන්ධන සපයයි එස්කුමාස් ඇල්බමය.

“මෙය ඇගේ මේ දක්වා ඇති හොඳම ඇල්බමය වන අතර දුෂ්කර කොටස වූයේ කාලසටහන සහ සැලැස්ම නැවත සකස් කිරීමයි” ජෝර්ඩන් පවසයි. “නමුත් මෙම වාර්තාව එවැනි සිදුවීමක් වූ අතර සැලැස්ම නැවත පණගැන්වීමට සුදුසු වූ අතර සෑම දෙනාම එය තේරුම් ගත්හ. ගීත ජීවමාන, හුස්ම ගන්නා දේවල් වන අතර සමහර විට විශාල සැලසුම් සමඟ වෙනස්කම් අවශ්‍ය වේ. ”

Next Post

කොවිඩ් ආසාදිතයන් 50 ක්

Fri Apr 22 , 2022
කොවිඩ් ආසාදිතයින් තව 50 දෙනෙක් අද (22) හඳුනාගත් බව සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශය පවසයි.

සබැඳි පුවත්

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.