ASM Global’s Ron Bension on his Bullish Vision on the Places and ‘Return to normal’ in Q4… 2023

2021 මාර්තු නිවේදනය රොන් බෙන්ෂන් ලොව විශාලතම පහසුකම් කළමනාකරණ සමාගම වන ASM Global හි සභාපති/ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා ලෙස නම් කර තිබුණේ සජීවී සිදුවීම් කර්මාන්තය කෙරෙහි මහත් උනන්දුවකින්. ඒ ASM හි AEG Presents අංශයේ වඩා විශාල තරඟකරුවා තුළ Bension වසර 11ක් ගත කළ නිසා පමණක් නොවේ. (Live Nation සභාපති/ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ඇතුළු අංශයේ බොහෝ ප්‍රධාන ක්‍රීඩකයින් මයිකල් රැපිනෝ සහ Full Stop Management සභාපති අර්විං අසොෆ් සහ ඔහුගේ Oak View Group සහකරු, CEO Tim Leiwekeසගයන් මෙන්ම ප්‍රතිවාදීන් ද වී ඇත.) Live Nation හි Bension ගේ ධාවනය බොහෝ දුරට 1,850 පුද්ගලයින්ගේ සාමාන්‍ය ස්ථාන ධාරිතාවක් ඇති හවුස් ඔෆ් බ්ලූස් රාත්‍රී සමාජශාලා ජාලය අධීක්ෂණය කිරීමට වැය කර ඇත.

ASM Global 2019 දී පිහිටුවන ලද්දේ AEG පහසුකම් සහ SMG, පසුව පිළිවෙලින් අංක 3 සහ අංක 1 පහසුකම් කළමනාකරණ සමාගම් ඒකාබද්ධ කිරීමෙනි. එහි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා ලෙස, Bension දැන් මහාද්වීප පහක ස්ථාන 350 ක් අධීක්ෂණය කරයි – ක්‍රීඩාංගන 25 ක්, ක්‍රීඩාංගණ 109 ක්, සම්මේලන මධ්‍යස්ථාන 87 ක්, සිනමාහල් 79 ක් සහ මිශ්‍ර භාවිත පහසුකම් 50 ක් – ඔහුගේ ගිණුමට අනුව, වාර්ෂිකව මිලියන 164 ක ජනතාවක් සත්කාරකත්වය දරයි. [and] ක්‍රීඩා, විනෝදාස්වාදය සහ ව්‍යාපාරික කාණ්ඩ හරහා සජීවී සිදුවීම් 20,000ක්, ලොව පුරා සේවකයින් 61,000කගේ සහය දක්වයි. එය Chicago’s Soldier Field, Sydney’s ANZ Stadium, Stockholm’s Avicii Arena සහ Saudi Arabia’s Jeddah සම්මන්ත්‍රණ මධ්‍යස්ථානය, මෙන්ම මීළඟ සුපිරි පන්දු තුනේ ස්ථාන: State Farm Stadium in Glendale, Ariz.; ලාස් වේගාස් හි ඇලජියන්ට් ක්‍රීඩාංගණය; සහ නිව් ඔර්ලියන්ස් හි සුපර් ඩෝම්.

Bension පවසන්නේ Live Nation හි ඔහුගේ කාලය මෙන්ම MCA/Universal’s Recreation Group පවත්වාගෙන යන පෙර රැකියා, එහි තේමා උද්‍යාන අධීක්‍ෂණය කිරීම සහ Tickets.com හි – ඔහු Major League Baseball Advanced Media විසින් සමාගම අත්පත් කර ගැනීමේදී ප්‍රධාන භූමිකාවක් ඉටු කළ බවයි. ඉදිරි වැඩ සඳහා ඔහුව හොඳින් සූදානම් කළේය. “මම මගේ මුළු ජීවිතයම එක්කෝ ස්ථාන සඳහා ගොඩනඟමින්, ක්‍රියාත්මක කර හෝ නිර්මාණය කරමින් සිටිමි. ඇත්තටම මම ඒ පරිසරය තුළ සුවපහසුයි,” ඔහු පවසයි. “ප්‍රමාණයේ හෝ වර්ගයේ ගොඩනැඟිලි පිළිබඳ අත්දැකීම් ඇති බොහෝ අය නැත [that ASM manages].”

ලොස් ඇන්ජලීස්, CA - පෙබරවාරි 28, 2022: මෝටර් ක්‍රොස්, මල්ලවපොර, X ක්‍රීඩා සහ බියොන්සේ ඉසව්වලින් කළු සහ සුදු රාමු කළ ඡායාරූප, Billboard's From The Desk of Feature සඳහා Ron Bension's Downtown LA කාර්යාලයේදී ඡායාරූප ගන්නා ලදී.  බෙන්ෂන් ASM Global හි සභාපති සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා වේ.  ණය: බිල්බෝඩ් සඳහා Damon Casarez.

මෙම කළු-සුදු ඡායාරූප එකතුව, “අපි අපගේ ස්ථාන සේවාදායකයින්ට සහ ඔවුන්ගේ රසිකයින්ට සපයන විවිධ විනෝදාස්වාදය නියෝජනය කරයි,” බෙන්ෂන් පවසයි. “එයට X ක්‍රීඩා, බියොන්සේ, මොටෝක්‍රොස්, ගොන් පැදීම සහ බොක්සිං දක්වා සියල්ල ඇතුළත් වේ.”

බෙන්ෂන් 2020 දෙසැම්බරයේ ලයිව් නේෂන් පිටත්ව යන විට ඔහු දොරෙන් ඉවතට තල්ලු කර ඇති බවට කර්මාන්තයේ බොහෝ දෙනෙක් අනුමාන කළද, ඔහු අවධාරනය කරන්නේ, එම සැප්තැම්බර් මාසයේදී, ටිකට්මාස්ටර් වැනි අනෙකුත් ජ්‍යෙෂ්ඨ කාර්ය මණ්ඩල සාමාජිකයින් වසංගතය හේතුවෙන් ඇති වූ සමාගම් ප්‍රතිසංවිධානයකට පෙර තමාගේම පිටවීම සංවිධානය කළ බවයි. ප්රධාන විධායක ජැරඩ් ස්මිත්සමාන ආකාරයෙන් ඉතිරි වේ.

බෙන්ෂන් පවසන්නේ රැපිනෝ සමඟ ඔහුගේ සබඳතාව ශක්තිමත්ව පවතින බවත් ඔහු Live Nation හි ගත කළ කාලය “මගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ වඩාත්ම ප්‍රතිලාභදායක අත්දැකීමක්” බවත්ය. සජීවී කර්මාන්තය නැවතත් ඉහළ යන විට එම බැඳීම වැදගත් වනු ඇත. AEG Presents සහ Live Nation ලොව පුරා නගරවල සංචාරය කිරීමට සහ ඔවුන්ගේ වෙළඳපල කොටස වර්ධනය කිරීමට අවස්ථාව සඳහා තරඟ කරන අතර, ASM එය කළමනාකරණය කරන ගොඩනැගිලි වෙත ප්‍රසංග ගෙන ඒම සඳහා Live Nation මත රඳා පවතී.

රැකියාවට ගොස් වසරක් ගත වන විට, සජීවී විනෝදාස්වාද ව්‍යාපාරය COVID-19 සමඟ ජීවත් වීමට ඉගෙන ගන්නා විට ASM කළමනාකරණය කරන පහසුකම් අනාගතය තහවුරු කිරීම සහ නව ආදායම් ආකෘති ගොඩනැගීම ඇතුළු අභියෝග ගණනාවකට Bension මුහුණ දෙයි. ප්‍රධාන ප්‍රතිවාදියා වන Oak View Group විසින් 2021 දී දෙවන විශාලතම පහසුකම් කළමනාකරණ සමාගම වන Spectra සමඟ ඒකාබද්ධ කිරීම හරහා අත්පත් කරගත් අමතර මාංශ පේශි ද ඇත.

බෙන්ෂන් කතා කළා දැන්වීම් පුවරුව මෙම වර්ධනයන් පිළිබඳව මෙන්ම ඔහුගේ තෘප්තිමත් පස් අවුරුදු සැලැස්ම සහ පහසුකම් ව්‍යාපාරයේ පූර්ණ-පරිමාණ ප්‍රතිලාභය පිළිබඳ ඔහුගේ අපේක්ෂාවන් ගැන.

ලොස් ඇන්ජලීස්, CA - පෙබරවාරි 28, 2022: හවුස් ඔෆ් බ්ලූස් විසිපස්වන සංවත්සර උරුම පොත, රොන් බෙන්ෂන්ගේ ඩවුන්ටවුන් LA කාර්යාලයේ දී Billboard's From The Desk of Feature සඳහා ඡායාරූප ගන්නා ලදී.  බෙන්ෂන් ASM Global හි සභාපති සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා වේ.  ණය: බිල්බෝඩ් සඳහා Damon Casarez.

හවුස් ඔෆ් බ්ලූස් 25 වන සංවත්සර පොත මට බොහෝ දේ අදහස් කරන්නේ එය සන්නාමය සහ ස්ථාන සාර්ථකව පුනර්ජීවනය කිරීම සඳහා රට පුරා අප කළ ප්‍රධාන ආරම්භක ඉසව්වකි, ”ඔහු පවසයි.

ඔබ 2020 දෙසැම්බර් මාසයේදී Live Nation හැර ගියේ ඇයි?

මම මයිකල් ළඟට ගියා [Rapino] 2020 දෙසැම්බරයේ දී “මගේ කාර්යය මෙහි අවසන්” යැයි පැවසීය. මම ප්‍රතිසංවිධානය සඳහා උදව් කළෙමි, අවස්ථාව සඳහා ඔවුන්ට ස්තූති කළෙමි, ඉදිරියට යාමට කාලයයි. මට මයිකල් සහ ලයිව් නේෂන් ගැන හිතවත්කමක් තියෙනවා. ඔවුන් මට හොඳ වූ අතර, මම ඔවුන්ට හොඳ යැයි සිතමි.

ASM වෙත ඔබව ආකර්ෂණය කළේ කුමක්ද?

එය කිසිවෙක් නොදැන සිටි විශාලතම සමාගම විය. මම එයට ඇතුළු වී ව්‍යාපාරයේ වටිනාකම් යෝජනාව තේරුම් ගැනීමට පටන් ගතිමි. මට SMG හිමි පුද්ගලික කොටස් සමාගම වන Onex හමු වූ අතර මම AEG යාලුවන්ව මුණගැසුණා. මගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ මෙම අවස්ථාවෙහිදී, වසංගතය සමඟ ඒකාබද්ධ වීමේ කාලය නිසා මම විශාල හා තරමක් අභියෝගාත්මක භූමිකාවකට පා තබන බැවින් මට විශිෂ්ට හවුල්කරුවන් සිටීම වැදගත් විය.

ඔබ මෑතකදී නාටකාකාර වර්ධනයක් ඉල්ලා සිටින පස් අවුරුදු සැලැස්මක් සකස් කළා. වර්ධනය සඳහා මෙතරම් හැකියාවක් ඔබ දකින්නේ ඇයි?

වසා දැමීමේදී අප විසින් ක්‍රියාත්මක කරන ලද බොහෝ හවුල්කාරිත්වයන් සහ මුලපිරීම් හරහා අපගේ පවතින කළඹ තුළ ශක්තිමත් වර්ධනයක් අපි දකිමු. වසංගතය අතරතුර අපි නව ගනුදෙනු 27 ක් වසා දැමූ අතර, එක්සත් රාජධානියේ ඔලිම්පියා ලන්ඩන් ප්‍රදර්ශන මධ්‍යස්ථානය කළමනාකරණය කිරීම සඳහා වූ අපගේ ගනුදෙනුව පිළිබඳ මෑත නිවේදනයත් සමඟ තවමත් රෝල් කරමින් සිටිමු, එය අපට විශාල ජයග්‍රහණයක් විය. පසුගිය වසර තුළ, අපි T-Mobile Arena සහ Honeywell සමඟ එක්සත් ජනපදයේ සහ යුරෝපයේ විශාල හවුල්කාරිත්වයන් වසා දැමුවෙමු. [management contracts for] OVO Arena Wembley [and] Sage Arena [both in the United Kingdom] සහ Rudolph Weber Arena [in Germany], තවත් බොහෝ අය අතර. අපි ඉක්මනින්ම තවත් ප්‍රධාන නව හවුල්කාරිත්ව කිහිපයක් ප්‍රකාශයට පත් කරන්නෙමු.

ලොස් ඇන්ජලීස්, CA - පෙබරවාරි 28, 2022: Ron Bensions දිවා ආහාර බෑගය ඔහුගේ ඩවුන්ටවුන් LA කාර්යාලයේදී Billboard's From The Desk of Feature සඳහා ඡායාරූප ගත කරන ලදී.  බෙන්ෂන් ASM Global හි සභාපති සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා වේ.  ණය: බිල්බෝඩ් සඳහා Damon Casarez.

මීට වසර කිහිපයකට පෙර හොඳ මිතුරෙකු බෙන්ෂන්ට තෑගි කළ මෙම අධික රාජකාරි, නැවත භාවිතා කළ හැකි දුඹුරු පැහැති කඩදාසි බෑගය, “මගේ දිවා ආහාර බඳුනක අනුවාදයයි.” ඔහු “බොහෝ දිනවල කාර්යාලයේ දිවා ආහාරය ගනී,” ප්රතිඵල ලබා දීම සඳහා ලේසර් අවධානය යොමු කරමින් වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කිරීම පිළිබඳ මගේ ආකල්පය පිළිබිඹු කරයි.

ASM හි ගනුදෙනුකරුවන් සඳහා නව ව්‍යාපාරික අංශ නිර්මාණය කිරීම ඔබේ උපාය මාර්ගයේ කොටසක්ද?

ඔබට ඒවා බෙදීම් ලෙස හැඳින්විය හැක, නමුත් අවසානයේ, ඒවා සේවාදායකයා සඳහා එකතු කළ අගයකි. අපි ලොව පුරා සම්මේලන මධ්‍යස්ථාන, ක්‍රීඩාංගන සහ සිනමාහල් සඳහා අපගේ අන්තර්ගත කණ්ඩායම් හතර ගුණයකින් වැඩි කර ඇත්තෙමු. අපි Honeywell සහ Mobilitie සමඟ තාක්ෂණික වේදිකා සංවර්ධනය කර ඇති අතර, අපගේම ASM Insights අංශය සමස්තයක් ලෙස සංවර්ධනය වෙමින් පවතී. [customer relationship management] අපගේ ගනුදෙනුකරුවන් සඳහා අලෙවිකරණ උපකරණ. අපි අපගේ සියලුම ස්ථාන සඳහා ආධුනිකත්ව, සීමාවාසික සහ ශිෂ්‍යත්ව සමඟ පුණ්‍ය අංශයක් ඇතුළත් ASM Acts නමින් සමාජ වගකීම් සහ ආයතනික සේවා වේදිකාවක් දියත් කර ඇත.

අපි AJP හි හවුල්කාරිත්වය ලබා ගත්තෙමු [Anthony James Partners], රටේ ප්‍රමුඛතම ඩිජිටල් තාක්ෂණ උපදේශන සමාගම. අපගේ ස්ථාන ඔවුන්ගේ ගනුදෙනුකරුවන් තේරුම් ගැනීමට උපකාර වන හිමිකාර පාරිභෝගික ලුහුබැඳීමේ හැකියාවක් නිර්මාණය කිරීමට අපි ප්‍රමුඛ පාරිභෝගික අත්දැකීම් මෙවලම වන Qualtrics සමඟ පෙළ ගැසෙමු. අපට ඇදහිය නොහැකි අනුග්‍රාහක කණ්ඩායමක් සිටින අතර, ලොව පුරා ගොඩනැගිලි 350ක් සමඟින්, අපට පරිමාණයක් ඇත – සහ ප්‍රසම්පාදනය සඳහා, අන්තර්ගත අත්පත් කර ගැනීම සඳහා, අනුග්‍රාහකත්වය සඳහා පරිමාණය හොඳයි. එය තොරතුරු සහ ලොව පුරා සිදුවන දේ අවබෝධ කර ගැනීම සඳහා හොඳය.

ASM එහි ප්‍රධාන තරඟකරු වන Oak View Group වෙතින් වෙනස් වන්නේ කෙසේද?

ඝෝෂාකාරී වෙනත් සමාගම් තිබේ, නමුත් අපි ලෝකයේ වෙනත් ඕනෑම තැනකට වඩා Live Nation සහ AEG වෙතින් වැඩි අන්තර්ගතයක් සහිත ගොඩනැගිලි කළමනාකරණය කරමින් සිටිමු.

සම්මේලන පැත්තේ සමහර ප්‍රබල තරඟකරුවන් ඇත, නමුත් අප සමඟ වැඩ කරන ක්‍රීඩාංගණ, රංග ශාලා, ක්‍රීඩාංගණ සහ වෘත්තීය කණ්ඩායම් සහ අප කළමනාකරණය කරන වත්කම්වල වටිනාකම සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, වෙනත් කිසිවෙකු නොමැත. අපගේ තරඟකාරිත්වය හා සසඳන විට අපි සංදර්ශන කීයක් සිදු කර ඇත්ද යන්න පිළිබඳව ඔබට ඔබේම ගෙදර වැඩ කළ හැකි අතර එය ආසන්නවත් නැත.

ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී ලෙස ඔබ මුහුණ දෙන ලොකුම අභියෝගය කුමක්ද?

මාරාන්තික ප්‍රභේදයක තවත් රැල්ලක විභවයට අමතරව, අපගේ විශාලතම අභියෝගය වන්නේ හොඳ මිනිසුන් සොයා ගැනීමයි. අපි පසුගිය වසර තුළ අධ්‍යක්ෂවරුන් සහ ජ්‍යෙෂ්ඨ විධායකයින් 15 දෙනෙකු කුලියට ගෙන ඇති අතර එහිදී ඉතා වාසනාවන්ත වී ඇත. නමුත් ප්‍රාදේශීය මට්ටමින් බඳවා ගැනීම – එය විශාල ඉල්ලා අස්වීමේ රැල්ලක් හෝ වෙනත් සාධකයක් නිසා වේවා – අභියෝගයක්ව පවතී. ඉතින් අපේ එක ගොඩනැගිල්ලක රැකියා පොළක් පවත්වනවා වෙනුවට රටවල් පහක ගොඩනැගිලි 100කට වැඩි ප්‍රමාණයක ගෝලීය රැකියා පොළක් පවත්වලා ඉල්ලුම්පත්‍ර 1500කට වැඩි ප්‍රමාණයක් ලැබුණා.

ලොස් ඇන්ජලීස්, CA - පෙබරවාරි 28, 2022: Billboard's From The Desk of Feature සඳහා Ron Bension's Downtown LA කාර්යාලයේ ඡායාරූපගත කරන ලද ලී සෙල්ලම් බඩු සෑදීමේ පොත.  බෙන්ෂන් ASM Global හි සභාපති සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා වේ.  ණය: බිල්බෝඩ් සඳහා Damon Casarez.

“මම ASM හි රැකියාව භාර ගැනීමට පෙර, මම විශ්‍රාම ගොස් පුණ්‍ය කටයුතු සඳහා පරිත්‍යාග කරන ලී සෙල්ලම් බඩු සෑදීමට සිතුවෙමි. යාළුවෙක් මේක අහලා මට මේ පොත අරන් දුන්නා,” බෙන්ෂන් පවසයි.

වෙනත් මාරාන්තික ප්‍රභේදයක් හෝ වසංගතයක් සමඟ කටයුතු කිරීමට ASM සතුව කුමන ආකාරයේ හදිසි සැලැස්මක් තිබේද?

මෙම රෝගය ඇදහිය නොහැකි තරම් අනපේක්ෂිත ලෙස සිදු වී ඇති බව අපි කවුරුත් දනිමු. එබැවින්, නිශ්චිත සැලැස්මක් තිබිය නොහැකි වුවද, පසුගිය වසර පුරා, අපි වේගවත් වීම ගැන ආඩම්බර වෙමු. අපි ස්ථාන පලිහ නිර්මාණය කළෙමු, එය ප්‍රමුඛ ස්ථානය නැවත විවෘත කිරීමේ ආරක්ෂණ ප්‍රොටෝකෝලය වේ. විකිණී අවසන් වූ UFC ඉසව්වක් සමඟින් රසිකයින් නැවත පැමිණි පළමු ස්ථානය අපි විය. අපි විවිධ මහාද්වීප පහක තත්වයට සමීපව සිටිමු, එබැවින් අපි පියාසර කිරීමේදී ප්‍රතිචාර දැක්වීමට සහ වෙනස් කිරීමට ඉතා දක්ෂ වී ඇත.

ව්‍යාපාරය පෙර-වසංගත මට්ටමට නැවත පැමිණෙන බව ඔබ දකින්නේ කවදාද?

බොහෝ රටවල ප්‍රසංග නැවත පැමිණ ඇත – ආසියාවේ හෝ ඕස්ට්‍රේලියාවේ නොවේ, නමුත් වෙනත් වසංගතයක් නොමැති තාක් ඒවා නැවත පැමිණේ. අපි දැනටමත් සමුළු සහ ප්‍රදර්ශන ව්‍යාපාරයේ යම් ජීවයක් දකිමු. අවාසනාවන්ත ලෙස, ඒ සියල්ල දිගු ඉදිරියෙන් ඇත, එබැවින් අපි තුන්වන සහ හතරවන කාර්තු දක්වා අඛණ්ඩ මන්දගාමී දියුණුවක් ප්‍රක්ෂේපණය කරමු. ආයතනික සිදුවීම් ඉක්මනින් ආරම්භ වන බව ඔබ දකිනු ඇතැයි මම සිතමි. ඔවුන්ට වේගයෙන් ගමන් කිරීමට හැකියාව ඇත. 2023 සිව්වන කාර්තුවේදී සාමාන්‍ය තත්ත්වයට පැමිණීමට අපි බලාපොරොත්තු වෙමු.

The Rolling Stones, Bruce Springsteen සහ Paul McCartney වැනි අරීනා සහ ක්‍රීඩාංගණ ප්‍රබලයින් ඔවුන්ගේ සංචාරය සීමා කළ විට හෝ නැවැත්වූ විට වසර පහක් හෝ 10ක් තුළ කුමක් සිදුවේද යන්න පිළිබඳව දිගුකාලීන සමපේක්ෂනයක් පවතී. එය සැලකිල්ලක් ද?

මම එම තර්කය මිල දී ගැනීම අවශ්‍ය නොවේ. අපි දිගටම ප්‍රසංගවලට පැමිණීම සහ සංදර්ශන ගණන් වාර්තා කර තිබෙනවා. Billie Eilish, Bad Bunny සහ තවත් බොහෝ අය ලොව පුරා විකිණී ඇත. සමහර කලාකරුවන්ට ඔබ සඳහන් කරන අයගේ රැඳී සිටීමේ ශක්තියක් නොතිබිය හැකිය, නමුත් ඔබේ ප්රියතම කලාකරුවා දැකීමට ඇති ආශාව සහ එම සජීවී සංදර්ශනයෙන් ලැබෙන අත්දැකීම් සහ මතකයන් මිල කළ නොහැකි ය. සජීවී අත්දැකීම සඳහා ආදේශකයක් නොමැත.

Next Post

Coldplay drops Dystopian 'People of the Pride' Music Video: බලන්න

Tue Mar 15 , 2022
හි විවෘත බාර් Coldplayගේ “People of the Pride” ගීතය Marvel superhero චිත්‍රපටියක හඬ පටයක් නිකුත් කළ හැකි බව පෙනේ, නමුත් ගීයේ නව මියුසික් වීඩියෝව දුෂ්ටත්වය රජ කරන ලෝකයක් යෝජනා කරයි. අඟහරුවාදා (මාර්තු 15) නිකුත් කරන ලද, පෝල් ඩග්ඩේල් විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ව්‍යාපෘතිය රොබෝ විසින් ක්‍රියාත්මක වන ඩිස්ටෝපියාවක නියොන් ක්ලිප් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.