ගුවන් තොටුපළේ සහ කොළඹ වරායේ කටයුතු සාමාන්‍ය පරිදි

වරායට භාණ්ඩ නෞකා 5ක්

දීප ව්‍යාපාරික වර්ජනයක් ක්‍රියාත්මක වුවද කටු ගුවන් තොටුපළ සහ වරායේ කටයුතු සාමාන්‍ය පරිදි සිදුවන බව වාර්තා වේ.

කෙසේ වෙතත්, වරාය වෘත්තීය සමිති සමාගම් විසින්, අද දිනයේ සීමිත සේවක සංඛ්යාවක් රාජකාරී කටයුතු සඳහා පැමිණ තිබේ.

මේ වන විටත් වරායට භාණ්ඩ නෞකා 5ක් පමණ පැමිණ ඇති බවත්, භාණ්ඩ තොග ගොඩබෑමට අවශ්‍ය කටයුතු පවතින බවත් ඔවුන් සඳහන් කළා.

මේ අතර ශ්‍රී ලංකා ගමනාගමන මණ්ඩලයට අයත් බස් රථ සහ පෞද්ගලික බස් රථ අද දින සාමාන්‍ය පරිදි ධාවනය වන බව හිරු වාර්තාකරුවන් සඳහන් කළහ. මේ වන විට නගරයේ ද බස් ධාවනය සිදු වන අතර මගීන්ගේ අඩුවක් ලැබෙන බව වාර්තා වේ.

The post ගුවන් තොටුපළේ සහ වරායේ කටයුතු සාමාන්‍ය පරිදි appeared first on Aruna.

Next Post

පොලිස්පතිට නොලැබුණු නියෝගය

Thu Apr 28 , 2022
නියෝගය වහාම ලැබුණු අවශ්ය ක්රියාමාර්ගය රඹුක්කන වෙඩිතැබීමට සම්බන්ධ පොලිස් නිලධාරීන් අත්අඩංගුවට ගැනීමේ නියෝගය තවමත් පොලිස්පතිවරයාට ලැබී නොමැති බව පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක, ජ්‍යෙෂ්ඨ පොලිස් අධිකාරී නිහාල් තල් දූව මහතා පවසයි. ඒ මහතා දැනටමත් සඳහන් කර තිබේ නම්, එම නියෝගය වහාම ලබා දී අවශ්ය ක්‍රියාව සිදු වන බව. The post පොලිස්පතිට නොලැබුණු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.