මැයි දින ආරක්‍ෂාව ගැන පොලීසියෙන් නිවේදනයක් . . .

ශ්‍රී ලංකා පොලීසිය විසින්, ලෝක කම්කරු දිනය වෙනුවෙන් පැවැත්වෙන මැයි දින පෙළපාලි සඳහා පොලිස් ආරක්ෂාව හා විශේෂ රථවාහන සැලැස්මක් යෙදවීම සම්බන්ධයෙන් විශේෂ නිවේදනයක් නිකුත් කර තිබෙනවා.

අදාළ නිවේදනය අනුව, හෙට (01) දින පිට පළාත්වල පැවැත්වෙන පෙළපාලි සහ රැස්වීම් සම්බන්ධයෙන් ද සුදුසු පරිදි අවශ්‍ය කටයුතු සිදුකරන ලෙසට පළාත් භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පතිවරුන්ට, දිසා භාර නියෝජ්‍ය පොලිස්පතිවරුන්ට මෙන්ම කොට්ඨාස භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ පොලිස් අධිකාරිවරුන්ට පොලිස් මුලස්ථානය විසින් උපදෙස් හා නියෝගය ලබා දී තිබේ.

ඒ අනුව නුගේගොඩ, නුවරඑළිය, මහනුවර, හැටන් යන ප්‍රදේශවල පැවැත්වීමට නියමිත මැයි රැලි හා පෙළපාලි සම්බන්ධයෙන් අවශ්‍ය ආරක්ෂක වැඩපිළිවෙල හා විශේෂ රථවාහන ගමනාගමනය සඳහා වන සැලැස්ම නියමිත පරිදි පොලීසිය මඟින් ක්‍රියාත්මක කරේ.

මහනුවර නගරයේ ද රැස්වීම් හා පෙළපාලි පැවැත්වීමට නියමිත අතර නගරය හරහා ගමන් කිරීමට බලාපොරොත්තු වන රථවාහන රියදුරන්ගෙන් ඒ සඳහා විකල්ප මාර්ග භාවිත කරන ලෙස පොලීසිය ඉල්ලා සිටී.

පෙළපාලි පැවැත්වෙන ස්ථාන පිළිබඳ පොලීසිය නිකුත් කළ නිවේදනය පහතින් දැක්වේ.

Gallery Gallery

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ඉන්දියන් බිත්තර සාමාන්‍ය වෙළෙඳපොළට . . .

Sun Apr 30 , 2023
දැනට බේකරි කර්මාන්තය සඳහා පමණක් යොදා ගැනීමට අවසර දී තිබෙන ආනයනික කුකුළු බිත්තර සිල්ලර වෙළෙඳපළේ අලෙවි කිරීම සඳහා අවසර දෙන ලෙස බිත්තර අලෙවිකරුවන් විසින් කරන ලද ඉල්ලීම පිළිබඳව මෙතෙක් අවධානය යොමු කර නොමැති බව කෘෂිකර්ම අමාත්‍යංශය පවසයි. දැනට වෙළෙඳපළේ පවතින බිත්තර හිඟය සැලකිල්ලට ගනිමින් ජනතාවට පහසුවෙන් බිත්තර ලබා දීම සඳහා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x