ටයිටන් සබ්මැරීනයේ ඔක්සිජන් ඉවරයි . . .

අත්ලාන්තික් සාගර පතුලේ පිහිටි ටයිටැනික් නෞකාවේ සුන්බුන් නැරඹීමට ගොස් අතුරුදන් වූ ටයිටන් සබ්මැරීනය සොයා ගැනීම සඳහා සෝදිසි කිරීම් සහ මුදාගැනීමේ මෙහෙයුම් තවමත් ක්‍රියාත්මක වන නමුත් ටයිටන් නෞකාව පැය 96 ක ඔක්සිජන් සීමාව පසුකර ඇත.

එහි සිටි පස්දෙනා දිවි ගලවා ගත්තේද නැතහොත් ඒ අනුව වායු සැපයුම සංරක්ෂණය කිරීමට පියවර ගත්තේද යන්න තවමත් පැහැදිලි නොමැති බවටයි වාර්තා වන්නේ.

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Next Post

ඔරුගොඩවත්ත සම්බුද්ධාලෝක විහාරස්ථානය කඩා ඉවත් කරයි . . .

Thu Jun 22 , 2023
ඔරුගොඩවත්ත සම්බුද්ධාලෝක විහාරස්ථානය කඩා ඉවත් කිරීම සඳහා මාර්ග සංවර්ධන අධිකාරිය විසින් දින නියම කර තිබේ. ඒ අනුව හෙට දිනයේ මෙම විහාරස්ථානය කඩා ඉවත් කරන බවට පොලිසිය විසින් දැනුවත් කර ඇත. මේ සඳහා වන අධිකරණ නියෝගයක්ද ඇතැයි දැනුවත් කර තිබේ. කෙසේ වෙතත් විහාරාධිපති හිමියන් සඳහන් කරන්නේ මෙම විහාරස්ථානය 1989 සිටම බෞද්ධ කටයුතු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x